Behzat Ç. Pandemi Döneminde Yayınlansaydı Gerçekleşecek Muhtemel Diyaloglar

Behzat Ç.'nin yeni bölümleri, COVID-19 salgını sırasında çekilse ve yayınlansa neler olurdu? Kısaca hayal edelim.
Behzat Ç. Pandemi Döneminde Yayınlansaydı Gerçekleşecek Muhtemel Diyaloglar

behzat ç. şu an yayınlanıyor olsaydı kural tanımaz behzat amirimiz "buraya maskesiz girilmez" diye çıkışan mekan sahibine "saçma sapan konuşma la" diye cevap verirdi. sonra içeri alınmayınca da "takın maskeleri la" deyip içeri dalardı. birkaç kişiyi sosyal mesafeli döverdi. "neden adamı dövdünüz" diyen savcıya da "ama sosyal mesafeyi koruyarak dövdük maskemiz de vardı" derdi.

harun daha kendisi maskeyi düzgün takamazken sorguladığı birini, "burnunu kapa burnunu" diye uyarır, bir iki kere pataklar, behzat'ın ters ters bakışından sonra "ama abi burnu açık maske takıyo, maske öyle takılmaz ki" derdi. hem ellerine hem de şüphelinin yüzüne gözüne kolonya sıkıp adamın gözlerini yanarken karşısında cipsini yerdi.

behzat sorguda birine sinirlendiğinde konuşsun diye "kolonya mikrobu kırıyomuş la ağzına dökelim mikrobun kırılsın" deyip şüpheliye kolonya içirirdi. hatta birilerinin tüylerine kolonya döküp çakmak çakardı.

harun yine salaklığını konuşturur "abi bu kolonyada %80 alkol varmış, rakıyla karıştırsak mı çok pahalı zaten idareli içmiş oluruz" derdi.

behzat amirimizle bir yere gittiklerinde "siz kimsiniz" sorusuna harun "biz maske takmayanları dövme derneğinden geliyoz siz maske takmıyormuşsunuz biz de dövmeye geldik" diye cevap verirdi.

cevcev (cevdet) ise maskenin nasıl takılacağının eğitimini tüm ekibe veren örnek eleman olurdu.

akbaba ise insanlara bir bakışta coronavirüs testi yapardı. daha test sonucu çıkmadan "aga bunda corona var" deyip virüs olup olmadığını fark ederdi. hayalet'in "bende corona mı var la yoksa" sözünü "yok la sende bi şey biranı iç yat zıbar" diye cevaplardı.

evet topluma örnek bir dizi olmazdı, hiç olmadı zaten. ama arka sokaklar gibi yalakalık da yapmazdı. ütopik polis teşkilatını değil, dümdüz gerçek hayattan teşkilatı gözler önüne sererdi. (serdi de.)