Berlin Merkez Patlıyo SS: 1936 Berlin Olimpiyatlarında Hitler'in Garip Hareketleri

1936 Berlin Olimpiyatlarında Adolf Hitler'in gerçekten tuhaf sayılabilecek hareketleri Reddit'teki kullanıcıların dikkatini çekmiş ve bu konudaki genel kanı Hitler'in amfetamin kullandığı yönünde ancak Sözlük'ten gelen yorumlar ise daha farklı.

reddit'teki tartışma

reddit üzerinde tartışma konusu olan adolf hitler'in amfetamin kullandığına dair belirti gösterdiği düşünülen olimpiyat stadındaki garip gelgit hareketleri.

adam nerdeyse gidip birilerinin yakasına yapışacak.

adolf hitler'in nazi diktatörlüğünü, ırkçı ve savaşçı karakterini, ağustos 1936'da, yaz olimpiyatları’na ev sahipliği yaparken kamuoyundan ve gazetecilerden sakladığı belirtilmiş fakat otururken dışa vurmuş.


görüntülerden üflediği anlaşılır mı bilemiyorum fakat, ordudaki elemanlara ilacı basarken kendinin de kullandığı bilinen bir gerçektir. şahsi doktoru theodor morell'in de hitler'i keşe çevirdiği malum reçetesi;

atropa belladonna
atropine
brom-nervacit
caffeine
chamomile
cocaine and adrenaline
e. coli (oha!)
enzymes
eukodal
eupaverinum (papaverine, antispasmotic)
glyconorm (metformin)


methamphetamine
morphine
mutaflor
oxedrine tartrate
potassium bromide
prophenazone
proteins and lipids derived from animal tissues and fats
sodium barbitone
strychnine
sulfonamide
testosterone
vitamins


amerikayı yeniden keşfeden redditcilerin evrekası.

hitlerin kronik baş ağrısı çektiği ve videoda da görüleceği üzere sol kolunda görülen parkinson sebebi ile yaşamış olduğu ağrılar var. parkinson ile ilgili olandan tam emin olunmamakla beraber şahsi doktorunun söylemi ve verdiği reçeteye göre hitler günde ortalama 3 kez, son zamanlarında ise artık 6 - 7 diye artan dozda gözüne damlatmak sureti ile amfetaminli göz damlası kullanmaktadır. bu da beyine en yakın yer olduğundan etkisi hızlı olmaktadır.


kaynak: ntv yayınları hitler kitabı
sözkonusu kitap