Berlin'de Adeta Bir Moda İkonu Haline Gelmiş Şıklığıyla Göz Kamaştıran Ali Amca

45 yıl önce Berlin'e taşınan Ali Akdeniz giydiği kıyafetlerle Berlin sokaklarında esiyor adeta. Onu keşfedense her gün dükkanının önünden geçtiği Zoe Spawton. Zoe her gün hayranlıkla izlediği Ali amcanın fotoğraflarını çekmeye başlamış ve bir blog'da yayınlamış. Yabancı sitelerde çok dikkat çeken Ali amca ile tanışın.

zoe spawton isimli, berlin'de yaşayan bir fotoğrafçının eseri.

"berlin’in neuköln semtindeki iş yerinin önünden her gün geçen ali amca giydiği şık ve ‘otantik’ kıyafetleriyle zoe’nin dikkatini çekmiş. zoe her gün karşılaştığı ali amca’nın fotoğraflarını çekmeye başlamış ve böylece ortaya “what ali wore” (ali ne giydi) isimli moda blog'u ortaya çıkmış."

fotoğrafların hepsine baktım, ali emmi yahşi adammış vesselam. özellikle kamuflajla pek bir göz doldurmuş.

Kaynak: alioutfit

link

kendisine, çevresndekilere her şeyden önce hayata karşı saygısını iki dirhem bir çekirdek halleriyle gösteren amcalardan diyebileceğimiz ali amcanın italik duruşuyla sergilediği giyim kuşam seçimlerini içeren blog.

pantalonunu göbeğine kadar çeken enişteme de göstermek istiyorum bu blogu. ali amca ile nerdeyse yaşıt sayılırlar hem de adaşlar belki kendisinden feyzalır.

Kaynak: alioutfit

ilk başta fotomontaj olduğunu zannedip "ulan ne prodüksiyon yapmışlar," dememle birlikte işin gerçekliğini fark edip "vaaaay!" diye nida atmam arasında 10 saniye zaman geçirmemi sağlamış olan moda blogu. müthiş.

unbelievable... -new york times
stilikone! -berliner morgenpost

Kaynak: alioutfit
Kaynak: alioutfit

zevk sahibi bir türk erkeği'nin her yaşta ne kadar şık olunabileceğini gösterdiği fotoğraf çalışması. arada uçmuş birkaç kombin var ama çok görmüyoruz ali amca'ya.

favorilerim:

italyan görünümlü türk amca. düşünüyorum da ali amcanın bile sağ ayağı hafif bükmeli, omzunu hafif düşürmeli klasik bir pozu var, ali amca muhtemelen ayna karşısında poz çalışan biri.benim niye yok?

en favori kombinlerim şunlar oldu;

bambaşkasın ali bey amca.

blog, almanya'da lead ödülleri'nde "yılın blogu" olmuş!!
ilgili post

zoe, ali amca ve ödül