Beşiktaş'ın Yeni Golcüsü Wout Weghorst Hakkında Az Bilinenler

Beşiktaş'ın satın alma opsiyonuyla kiraladığı Hollandalı forvet Wout Weghorst'a dair birkaç ilgi çekici bilgi.
Beşiktaş'ın Yeni Golcüsü Wout Weghorst Hakkında Az Bilinenler
Beşiktaş JK

annesi ve babası erken yaşlarda ayrıldığı için kendini hiçbir yere ait hissetmemiş ve lise aşkıyla evlenmiş wout weghorst.

bu evliliğinden 2 kız çocuğu var, biri de yolda. birçok kararını eşine danışan aile yapısına çok özen gösteren disiplinli bir adam. basında "eşi ikna edilmeye çalışılıyor" haberleri pazarlığı kızıştırmak için yapılan bir hamle değildi kesinlikle. yengeye iyi bakmamız ve istanbul'u sevdirmemiz lazım. eşi ikna edilemeseydi weghorst şu an kesinlikle beşiktaş'ta değildi.


fazla arkadaşı olmamış. bunun yanında, ailesi futbolcu olmasını istemeniş ama o ısrarla futbolcu olmak istemiş ve bunu başarmış.

aileden zengin bir adam. babasının hollanda'da 103 tane benzin istasyonu varmış. keza abilerinden biri pilot, diğeri ünlü bir mimar ve petrol şirketinin başında olan bir ağabeyi var. zaten alacağı maaş konusunda tek bir pürüz çıkarmadı adam ancak iyi para alacağı da kesin.

oynadığı kulübün mutfağında yemek olarak patates-hamburger tarzı yemekler çıktığı için kulübü basın önünde eleştiriyor weghorst.


izlediği bir tv programından etkileniyor ve başta yaşlılar olmak üzere birçok sosyal yardım projesinde yer alıyor. dindar bir adam olduğunu da belirtmiş. türkiye'ye ilk geldiğinde bir dövmeci arayışı olmuş. bir koluna hayat hikayesini dövme olarak parça parça yaptırmış. beşiktaş için "eğer başarılı olursak beşiktaş ile ilgili de dövme yaptırabilirim" demiş.

beşiktaş tv'de "buraya gelmemde beşiktaş taraftarının çok büyük etkisi oldu" demesi kesinlikle yeni imza atmış bir oyuncunun klasik açıklamaları değil. bizim deliler adamın hollanda'da bulunan evine atkı, forma ve beşiktaş ürünleri göndermiş ve tabii ki sosyal medya hesaplarından binlerce mesaj. weghorst tüm bunları baya ciddiye almış. burnley "kendisini bonservisiyle başka kulüplere satmak için temasta bulunmuş ancak "beşiktaş ile ben anlaştım" demiş.


aşçısı, fizyoterapisti, antrenörleri ve psikologu ile beraber geldi türkiye'ye. yani adam işini ciddiye alan tam bir profesyonel.

kendisiyle beşiktaş taraftarı arasında çok ciddi bir bağ oluşacağını düşünüyorum.