Bilgisayar Oyunlarında Yapılmış En Zalimce Şeyler

Hukuksuzluğun ve sorumsuzluğun verdiği rahatlıkla bilgisayar oyunlarında acayip şeyler yapılabiliyor. İşte Ekşi Sözlük yazarlarının oyunlardaki zalimlikleri.

The Sims 

the sims sims'te evin üst katını halı veya kilimle dolduruyoruz. üst üste koyabilirsiniz. daha sonra parti verip mahallede kim var kim yok çağırıyoruz. yapabildiğiniz en güzel yemeği evin üst katına koyuyoruz. gelelim kilit noktaya; bir tane havai fişek itemi vardı, havaya kadar gidip çoluk çocuk eğlendiriyordu. herkes evin üst katında toplanmışken bunu üst katta ateşleyip alt kata kaçıyoruz ve anında merdivenleri satıyoruz. uzaktan komşuların pişmesini izleyip geriye kalan mezar taşlarıyla bahçemizi dekore ediyoruz. iyi eğlenceler.

Grand Theft Auto: San Andreas

gta san andreas'ta hayat kadınıyla beraber olup, sonra o kadını ezip parayı geri almak.

Total War

total war'da avrupalı bir ülkeyi seçtim ve çok geçmeden tüm avrupayı ele geçirdim. vatikan da benim. papa kızgın. halk huzursuz. bu arada akdeniz'in çevresi de benim. tüm kardinaller benim topraklarımdan çıkıyor. hepsi kontrolümde. istediğimi papa olarak atayabiliyorum. ama papa olunca kendilerini bir şey sanıp emirlerimi dinlemiyorlar tabii ki. duruma sinirlendim. tüm kardinalleri bir gemiye bindirip kudüse yolladım. aralarından birini papa seçip (eskisini de öldürttüm bu arada), şehri ona hediye ettim. nasıl da mutlu oldu. tabii etrafındaki yerleri de müslümanlara hediye edene kadar...

Knights and Merchants

knights and merchants oyununda tüm orduyu toplayıp çok uzaklara sefere yollamıştım. acıkmaya başladılar, yemek yolladım, yemek ulaşana kadar ordu telef oldu, sonra yemek taşıyan işçiler acıktı, yemek orduya gittiği için ellerindeki yemediler, orduyu da bulamayıp geri köye dönmeye başladılar, yolda onlar da telef oldu.

bu zalimliği tamamen bilinçsizce yapmıştım.

The Sims

the sims'te iş yerinden tanıştığı genç erkeklerle kırıştırırken yakaladığım sevgilim havuzda yüzerken havuzun merdivenini yok ettim. can çekişirken de başkasıyla flört edip havuzun önünde öpüştüm. 2 gün falan sürdü ölmesi. psikopat değilim.

RollerCoaster Tycoon 2

roller coaster tycoon 2 oyununda lunaparka gelen müşterilerin profiline sağ tıklar parası var mı yok mu diye bakardım parası olmayanı imleçle tutar " paran yoksa ne geziniyon amk çocuğu " der suya atardım ve boğuluşunu seyrederdim.

Mount & Blade: Warband

mount&blade warband oynarken farklı bir yol çizeyim kendime diyerek oluşturulabilecek en şerefsiz nordic karakterimi oluşturdum. öyle bir şerefsiz ki onuru -65 falandı.

herneyse oynayanlar bilir ki, köy yağmalamaya ordunuzla giderseniz, köylüler size direnmezler. ancak ben köylüleri çift elli kılıcımla doğramak için ordumu bir yere yerleştirip, yanıma aldığım 5, 10 elit askerle yağmaya gidiyordum. onlar da direniyordu haliyle. ancak sonuçta tırpan ve taşla üstüme gelen yaklaşık 50 köylüyü kesiyordum.

beni bu iğrenç halimle derebeyi yapmak isteyen kalradya krallarının da ne kadar güç bağımlısı olduğunu o zaman anlamıştım. asıl zalim harlaus, graveth, ragnar, sancar ve hakim gibilerdi...

Fallout: New Vegas

fallout new vegas'ta yıkık dökük bir kasabadan koşarak kaçan bir adamla konuşmuştum. adam bağıra bağıra lotoyu kazandığını haykırıyordu. bırakınca koşmaya devam etti. wasteland aç gözlülüğüyle herifin lotodan kazandığına göz koymuştum. dönüp adamı vurdum. loto kağıdını aldım. sonra öğrendim ki lotonun birincilik ödülü hayatta kalmakmış.

Zoo Tycoon

zoo tycoon'da içerisi ziyaretçilerle dolduktan sonra vahşi hayvanları serbest bırakmak.

(bkz: hayvanat bahçeleri kapatılsın)

Fallout: New Vegas

fallout new vegas'ta repconn uzay faslitesi var, wasteland'te ghoullarla iletişime geçiyoruz, orada konuşabilen (saldırmayan) bir grup brotherhood var ve vaadedilmiş topraklar olan ay'a gitmek istiyorlar (ne alaka anlamadım)

üslerindeki roketle uçacaklar, şayet gerekli aleti edevatı temin edebilirlerse. biz de bunlara yardım ediyoruz. doktor var başlarında bir tane. bize sürekli şunu getir, şuradan buradan, yer altından vs. diyor (bir sürü güçlü yaratıkla uğraşıyoruz). sonra gerekli aleti edevatı getirdikten sonra yakıt koymamız gerekiyor. heh, işte orada piçlik yapıp yakıt deposuna "sugar bomb" koyuyoruz. tam roket kalkacakken patlıyor ve yüzlerce ghoul ölüyor. hepsinin hayalinde ay'a uçmak var fakat hepsi de mefta oluyor. bunun sonucunda da deli gibi bad karma puanı geliyor beraberinde.

The Sims

the sims'te evin etrafı yukarıdaki ekran görüntüsündeki gibi çevrilir. siminizin yola ulaşması 7 saat sürer. bu yolculuk süresinde birkaç kez bayılır, altına falan işer. yola ulaşıp işe gidebildiğinde ise mesaisi sadece 1 saat kalmıştır. onu tamamlayıp eve döner. tekrar bu 7 saatlik yolu tamamlayıp evin kapısına ulaştığında ise: "the carpool will arrive in one hour"

Football Manager

fm’de elcağızımla yetiştirdiğim oyuncumu bosman kuralıyla takımına katan torino’ya ayar olup, oyuncunun tüm özelliklerini oyun içi editörle 1’e indirmiş, maaşını da 9 milyon euro yapmıştım. var mı lan öyle el emeği göz nuru altyapı oyuncusuna çökmek? uğraşsınlar dursunlar

Korsan Oyun Oynayanları Trollemek İçin Oyunlara Eklenen Efsane Özellikler