BİM'de Satılan Çikolata İçin Acayip Bir İnceleme Yazısı Yazan DonanımHaber Üyesi

DonanımHaber, Türkiye'deki internet ortamının en kendine has sitelerinden biri. Ölücüleriyle, garanticileriyle cidden bambaşka bir yer. Bugün de bir inceleme yazısıyla karşımızdalar.
BİM'de Satılan Çikolata İçin Acayip Bir İnceleme Yazısı Yazan DonanımHaber Üyesi


İşte o inceleme yazısı

cümleten selâmün aleyküm arkadaşlar. 

yaklaşık 1 hafta evvel abur cubur almak maksadı ile bime gittim. bir de ne göreyim , yeni bir gofret gelmiş. hem de markası ''çizmeci time''. çoğumuzun bildiği , bim'deki rulokat'ın markası. fiyatının da ucuz olduğunu görünce hemen almaya karar verdim. gayet başarılı buldum. demin bim'e gittim ve incelemek için gofretten aldım.

öncelikle paket tasarımı ile başlayayım. paket tasarımı gayet başarılı. gördüğünüz zaman ilginizi celbedecek nitelikte. yani ilk görüşte kalitesiz bir görünüm vermiyor. alasınız geliyor. mavi, kırmızı, beyaz renklerinin ahenk içinde süzüldüğü paket tasarımımızda renklerin üstünü gofretin markası ve resmi süslemekte.


içeriğine gelecek olursak, gofret hindistan cevizli. %10 oranında hindistan cevizi mevcut. bu kısmı detaylı yazmayacağım paketin arkasının resmini atıyorum. merak edenler inceleyebilir.

şimdi gelelim tadına... evvela şunu söylemeliyim ki tadı fiyatına göre gerçekten başarılı. hindistan cevizi tadını yeteri kadar hissettiriyor. ısırıldığında gofret hissiyatını sonuna kadar veriyor. ''bu ne lan !?'' gibisinden bir tepki verdirtmiyor. tadını ve kıvamını fazla yabancılamıyorsunuz ama bunun yanında hindistan cevizli bir gofret olarak diğer gofretler ile arasına farkını koyuyor. klasik çikolatalı bir gofret renginde ve üstüne serpilmiş hindistan cevizi parçacıkları mevcut.tek olumsuz yönü üstündeki hindistan cevizleri yerken biraz dökülebiliyor.


şimdi gelelim en önemli kısmına.yani fiyatına. gofretin fiyatı ''50 kuruş'' . bence bu fiyat, gofretin boyutuna, tadına, markasına göre gayet iyi bir fiyat. verdiğiniz 50 kuruş içinize oturmuyor ve 50 kuruşa gayet güzel bir abur cubur almış oluyorsunuz.

son olarak genel bir değerlendirme yapacak olursam:

tam bir f\p ürünü olduğunu, tadının gayet iyi olduğunu söyleyebilirim. kalitesini hissettiriyor. dandik bir ürün değil hatta fiyatına göre gayet iyi bir seviyede. fazla derin bir çikolata tadı alınmasa da hindistan cevizi tadı durumu kurtarıyor. yani tavsiye ederim.

Bu emek harcanmış inceleme yazısı Ekşi Sözlük yazarlarının da oldukça ilgisini çekmiş durumda...

"mavi, kırmızı, beyaz renklerinin ahenk içinde süzüldüğü paket tasarımı" bölümüyle beni benden almış incelemedir. sanarsın michelangelo tablosu inceliyor.

--- spoiler ---

tek olumsuz yönü üstündeki hindistan cevizleri yerken biraz dökülebiliyor.

--- spoiler ---

illa bir yerden not kıracak.

ne yapsınlar kardeş, hindistan cevizlerini tek tek japonla mı yapıştırsınlar yani? kibar kibar yersen dökülmezler.

basindan sonuna buyuk bir heyecanla ve iyi bir sey yaptigina o kadar masum bir duygu ile inanarak ele almis bu durumu; inandigi seyi aktarmakta basarili buldum. okurken buyuk keyif aldigim bu gofret tadindaki incelemesi icin, kendisine tesekkur ettigim dh yazari.

(bkz: tadı stabil mi ?

başarılı bir unboxing içeren inceleme olmuş. gofret şık tasarımıyla göz dolduruyor. hissiyat konusu es geçilmemiş. ilk ısırıktan sonra oluşan ortalama kırıntı sayısı da update ile eklenirse bence tam bir f/p ürününden bahsedebiliriz.

Bu içerik de ilginizi çekebilir