Bir Çift Mıknatıs Yutulduğunda Vücutta Neler Yaşanır?

Bir çift mıknatıs yutarsanız ne olur? Muhtemelen akla gelen ilk şey vücuttan direkt atılır olacaktır fakat durum sandığınız kadar basit değil.
Bir Çift Mıknatıs Yutulduğunda Vücutta Neler Yaşanır?

mıknatısların yutulduğu andan 30 dakika sonra, eğer yeterince güçlülerse, bir prize yaklaştığınızda elektrik akımına kapılma tehlikesiyle baş başa kalırsınız.

2 saatin ardından karnınızda şiddetli bir ağrı baş gösterir.

4 saat sonra ise insan mıknatıs olursunuz. yine mıknatısların gücüne bağlı olarak, metal cisimlere doğru vücudunuzun çekildiğini hissedersiniz.

zurnanın zırt dediği yer ise mıknatısların 8 saatin ardından bağırsaklarınıza ulaştığı andır. şimdiye kadar herhangi ciddi bir durum gözlenmemiş de olsa bundan sonrası için işler o kadar da iyi gitmeyecektir. yutulan mıknatıs sayısının birden fazla olması bu durumu tetikleyecektir.

13 saat sonra mıknatıslar bağırsaklarınızın farklı bölgelerinde tutunup birbirlerine yapışma eğilimi gösterecektir. bir saatin ardından bağırsaklarınız deforme olacaktır. bu da katlanılamaz düzeyde bir acı yaşamanıza neden olacaktır.

15 saatin ardından ince bağırsak tıkanıklığıyla baş başa kalırsınız. bağırsaklarınız öylesine deforme olmuştur ki tükettiğiniz besinler belirli bölgelerde ilerleyemez. üç saat geçtikten sonra başı duvarlara vurdurtan kramplar başlar.

20 saat geçtiğinde konstipasyon, yani kabızlık görülür. bağırsaklarınızdan geçebilen besin neredeyse olmadığı için tuvalete çıkmakta güçlük yaşarsınız. beş saat sonra sıkışmış besinler bulundukları konumda iyice birikmeye başlar.

27 saatlik bir sürecin ardından karnınız öylesine şişer ki dev bir balon yutmuş gibi görünürsünüz. sonrasında da durmaksızın gaz çıkarttığınız bir duruma girersiniz.

34 saat geçtiğinde bağırsaklarınız orkestra oluşturur. katlandıkları inanılmaz baskı nedeniyle son derece yüksek sesler ortaya çıkar. birkaç saat sonra ise hiçbir şekilde anal boşaltım gerçekleştirilemediğinden oluk oluk kusmaya başlarsınız.

45 saati de atlattıktan sonra artık iyice yorgun düşmüş bağırsaklar iflas eder. eğer yırtılma meydana gelirse normalde bağırsak içinde ikamet eden bakteriler alt karın bölgenize doğru bir yolculuğa çıkar.

50 saati doldurduğunuzda salınan bakteriler ciddi enfeksiyonlara neden olmaya başlar ve bir saatin ardından aniden soğuktan irkilmeye başlarsınız. sonrasında ise yüksek ateş görülür.

3 günün ardından taşikardi başlar. kalbiniz normal hızına kıyasla çok daha hızlı çalışmaktadır. hayatınız büyük bir tehlike altına girer ve cerrahi operasyon şart haline gelir.

4 gün geçtiğindeyse yırtık bağırsaklarınız dolayısıyla kanlı ishal olursunuz. ertesi gün ise artık ciddi bir iç kanama geçiriyor olduğunuzdan her an gitgide daha fazla kan kaybetmeye başlarsınız.

6. günde ise hipovolemik şoka girersiniz. yani büyük ölçüde kan kaybı nedeniyle kalbiniz pompalamayı durdurur. akabinde ise çoğu organınız iflas eder.

7. gün civarında ise ölüm gerçekleşir.

yani kısacası, ola ki mıknatıs vesaire yuttunuz veya yutan birini gördünüz, doktora gitmeyi ihmal etmeyin.

kaynak