Bir Dönem Lee mi Duncan mı Diye Tartışmış Efsanevi Nesil

2000'li yılların başında tüm dünyada fırtına gibi esen İngiliz pop grubu Blue, Türkiye'de de oldukça sevilmişti. Hatta o kadar ki bir nesil Lee ve Duncan sevenler olarak ikiye ayrılmıştı. İşte o döneme dair akılda kalanlar.
Bir Dönem Lee mi Duncan mı Diye Tartışmış Efsanevi Nesil
Simon, Lee, Antony, Duncan.


Gruptaki en az sevilen kişi: Antony :/

blue'yu duncan, lee, simon ve öteki adam olarak öğrenip diğer garibanın adının antony olduğunu sonradan öğrenen nesildir genelde.

en sevdiğim seneler olduğu için bu salak tartışmaları bile özledim be. zaman makinası istiyorum abidin.

edit: hatta hala öğrenilmemiş, herkes antony'e anthony diyor. üzgünüm antony fakat loser olmaya mahkumsun.

bir kaç gerzek arkadaş olarak o kadar lee fanıydık ki harfli küpelerden alıp kulağımızı üçüncüye deldirmiştik; böylece kulağımızda küpelerle lee yazısı oluşturabiliyorduk*.

simon nasıl olsa biraz karizma tavırlı falan diye sallamazdım ama antony'e çok üzülürdüm. bu çocuk niye ezik gibi takılıyo diye dertlenirdim. ulan ergenlik dertleri ne tatlıymış ne şirinmiş...

dağılması en yazık olan gruplardandır blue. hala eski müzikleri açıp dinlenesidir ayrıca.

edit: bunlar tekrar birleşmiş albüm filan yapmış niye haber vermiyosunuz, çok ayıb ediyosunuz arkadaşlar yaw. birleşseler bile eski tadını vermezler artık diye düşünürdüm ama şu parçayı bi dinleyin. blue fans, get back over here!

Sırf Blue grubu için dergiler alınırdı

akla cosmo girl dergisini getiren efsane nesil. ben nedense anthony ve simon'ı daha çok severdim abv vasat seviciliğim çocukluğumdan belliymiş skdjfdkfjd.

ortaokul zamanlarım geldi aklıma , hürriyet ve milliyetin dergileri (trendy ve salsa ) başta olmak üzere blue hele hele duncan varsa alırdım . tüm albümleri vardı atmadım da duruyor. yaşlandık lan . valla

başlığı görünce o zamanlara gittim, şu stresli zamanlarda gülümsettiniz sağ olun:)

orta okuldaydım daha, dergilerde posterleri olurdu. gözümün önüne geldi şimdi ah ya gençlik dergileri vardı sıkı takipçisiydik. lee mi duncan mı mevzusundaysa ben duncan'ı beğenirdim.

dönebilsek o zamanlara :')

Ara ara çıkan Lee öldü haberleri

arada sırada lee ölmüş, altın vuruş yapmış diye haber çıkar, bizim sınıfın kızlarından bir grup ağlardı falan, ergenliği saymazsak güzel zamanlardı be. 

ne oldu ki acaba o lee'ye altın vuruş yapmış diyorlardı, sınıfı karıştırmıştı o zamanlar, sonra haber alamadık ölmediyse demek ki.

Duncan, Lee... sevmek için herkesin farklı sebepleri vardı

yakışıklılığından dolayı duncan'ı, güçlü sesinden dolaylı lee'yi seçenlerin olduğu nesil.

ben tabi ki duncan fanıydım.

efsanevi bir tartışmaya şahit olmuş besildir.

ben her zaman (bkz: lee)'den yanaydım. kepçe kulağıyla falan bi sevimliydi bence.

(bkz: duncan) biraz fazla havalıydı ya. bizden biri değildi sanki.

dövmeleri nedeniyle hep duncan taraftarı olmuştum. ancak şimdi yıllar sonra google hazretlerinde "nude" yazıp aratınca lee'nin çüküne denk geldiğimden dolayı ikilemde kaldım.

lee daha küstah, daha yırtık, daha bir kendinden emin göründü şimdi. sevilesi.

Antonyci olanlar da vardı

antonyci olarak yine her zamanki çıkıntılığımı yaptığım karşılaştırma.

sarışın sevmediğimden ve suratındaki safoz ifadeden dolayı zekaya önem veren kişiliğimden ötürü favorim lee değildi, biseksüel temayyülerini o zamanlar sezdiğimden ve bana biraz kasıntı geldiğinden duncan da değildi. ayrıca simon fanı yoktu diyenler fena yanılıyorlar keza arkadaşım iflah olmaz bir simon fanıydı. siyahi seviyordu, üstelik bugün dönüp bakınca adamdan az çok anlayan gözler görecektir ki simon çok hoş bir afrodur tabii o zaman ergendik erkekten ne anlayacağız.

favorim antony costaydı çünkü dediğim gibi sarışın sevmem, ayrıca sanırım kendisinin yunan kökenleri vardı ve bu yüzden kendisi bana daha sıcak geliyordu ben zaten türk erkeğini tüm yuvarlak hatlarına, kara kafalılığına rağmen seviyorum, beğeniyorum. ayrıca rekabeti hiç sevmem. dış güzelliği de pek önemsemem, bakışlara ve gülümsemeye önem veririm. bakışları bana daha duygulu ve dolu geliyordu, üstelik antony diye benle kimse kavga etmiyordu, diğer elemanlar arasında sönük kalmış olabilir ama o kadar da gidersiz bir abi değildi bana kalırsa ayrıca çıtır değil her zaman olgun sevdim ve de hep ezilenin yanında olmuşumdur.

90'larda doğanlara güzel bir çocukluk yaşatan Blue'ya teşekkürler

Blue - U Make Me Wanna