Bir Erkeğin Başına Gelebilecek En Kötü Şeylerden Biri Olan Penis Kırılması Tam Olarak Nedir?

Halk arasında "kırılma" olarak bilinse de bu terimin daha fazla açıklanmaya kesinlikle ihtiyacı var.
Bir Erkeğin Başına Gelebilecek En Kötü Şeylerden Biri Olan Penis Kırılması Tam Olarak Nedir?
iStock


bilimsel adı penil fraktür olan hadisedir penis kırılması

penis yırtılması olarak kullanıldığında daha doğru bir ifade kullanılmış olur. zira penis, dokusu itibarıyla kırılamaz. penise sertliğini sağlayan iki yapıdan biri olan korpus kavernoza'ların yırtılması ile can sıkıcı hadiseler ortaya çıkabilir. (diğeri de korpus sponjioza'dır. kavernoza'lar penisin üst dış yüzeyine dokununca hissedilebilir. sponjiozaları ise penisin altına dokunarak hissedebiliriz. kendisi üretra dış deliğine giden yolu sarıp sarmalar)

zamanla iyileşme gösterse de, penis tam olarak ereksiyona geçemeyebilir.

penis sert iken yatakta ani dönme, mastürbasyon sırasında anormal bükülme, ereksiyonu sona erdirmek için penisin bükülmesi, at tepmesi gibi çeşitli nedenleri vardır


penisin kırılmasından sonraki şişlik alandan kan dokusu alınıp sonra dikilir

bu kazaya kurban gitmemek için banyo fantezisi gibi fantezileri yaparken dikkat etmek ve çok da deneyimli olmayan partneri basit olmayan pozisyonlara geçirmemek gerek. zira partneriniz hoplarken zıplarken, kılıç kınından çıkmışken kınına tekrar gireceğini zannettiğiniz anda girmez ve o ağırlıkla (ki en az 45 kg kadar) kılıcınız kırılabilir. aman diyim!

tedavisinde genel geçer olarak kabul edilen görüş, en kısa sürede acilen ameliyat ve yırtılan dokunun onarımıdır

sonrasında da antibiyotik ve anti enflamatuar ilaçlar uygulanarak ilaç tedavisi uygulanması. çabuk ameliyat olunursa daha sonra gelişebilecek sertleşme problemleri azalır. zor şeydir zor.

hayatta her şeyde olduğu gibi sevişirken de dikkatli olmakta fayda var. hiçbir şey sağlıktan daha önemli değil. bir anlık cowgirl heyecanı ömür boyu sürecek bir sıkıntıya yol açabilir.