Bir Kadının Kaleminden: Kadınlar Neden Kiralık Gelinlik Giymeye Pek Yanaşmıyor?

Sancılı evlilik sürecinin kilit noktalarından biri de gelinliğe verilen hacimli para.
Bir Kadının Kaleminden: Kadınlar Neden Kiralık Gelinlik Giymeye Pek Yanaşmıyor?
iStock


ben gayet de kiralık gelinlik giymek istedim, 3-5 saat için binlerce lira vermek istemedim

gel gör ki, iş bunu hayata geçirmeye geldi mi öyle olmuyor.

kiralık gelinlik bulmak gerçekten çok zor. bir kere çok çok az mağaza kiralama yapıyor ve "nasıl olsa kiralık" diye en ucuz, en kötü modelleri getiriyorlar. senden önce defalarca giyilmiş olduğu için çoğu yerinde defo vs oluyor. bedeni üzerine uymuyor, sana uydurmak için tadilat yapmıyorlar.

bir de teslim alma - teslim etme süreleri çok sıkıntılı. sadece 24 saatliğine alabiliyorsun. bu durumda o mağazanın olduğu şehirde düğünü yapmıyorsan gerçekten çok büyük zorluk oluyor. o düğün telaşında hemen alıp teslim edemeyeceğin için, iki günlük kiralamak zorunda kalıyorsun. e kiraların da 1000-1500 tl civarında olduğunu hesaba katınca, gerçekten de üzerine göre istediğin modeli diktirip, satın almak çok çok daha mantıklı oluyor.

bir de tabi 500-750 tl civarında da ödeyeceğiniz depozito var. gelinliğe ufacık bir zarar gelmesi durumunda bütün paranız yanıyor.

tüm bu sebeplerden dolayı 2017'de en beğendiğim modeli ölçülerime göre diktirerek 2000 tl ödemiştim. kiralamanın getir götürüyle stresiyle uğraşmadım. ayrıca iyi ki de kiralamamışım, çünkü henüz düğün salonuna girerken kenarlara konan maytaplardan gelinliğimin sağ etek kısmı yandı.

sevgili damatlar!

bence hanım kızlara kirala kirala diye tutturmadan önce, tecrübelerime kulak verin :) hem bu sayede düğünden sonra bir güzel kuru temizleme yaptırıp, gelinliğinizi satabilir, kendiniz kiraya verebilir, ya da ihtiyacı olan birine verebilirsiniz.

Model, Vücut Tipi ve Kumaş Tüyolarıyla Birlikte: Gelinlik Alacaklara Kapsamlı Tavsiyeler