Bir Kuşağa Motosikleti Sevdiren Altın Elbiseli Adam Barkın Bayoğlu Yaşamını Yitirdi

Ülkemizde motosiklet denince ilk akla gelen isimlerden Barkın Bayoğlu, dün gece saatlerinde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde o esnada yaya olan bir kişiye çarpması sonucu maalesef hayatını kaybetti.
Bir Kuşağa Motosikleti Sevdiren Altın Elbiseli Adam Barkın Bayoğlu Yaşamını Yitirdi


Barkın Bayoğlu ilk olarak TV'de yayınlanan programlarıyla dikkat çekmiş ve motor kültürünün simalarından biri olmuştu.


Bayoğlu, sonrasında YouTube üzerinden yayınladığı videolarla hatırı sayılır bir takipçi kitlesine ulaşmıştı.


Motosiklet hakkındaki güvenli sürüş videoları üzerinden emniyete ne kadar önem verdiğini görmüş ve sayesinde motosikleti daha bir sever hale gelmiştik.


Ülkemize motorsikleti güvenli bir şekilde kullanmayı ve her zaman dikkatli olmayı gösteren Altın Elbiseli Adam'ın kaza ve ölüm hakkında söylediklerini hatırlayınca üzülmemek güç.


Altın Elbiseli Adam kanalı üzerinden yayınladığı son video


Sözlük yazarlarının vefat haberiyle ilişkili olarak yorumları

onlarca, yüzlerce insanın bilinçlenip ekipmanla motosiklet kullanmasını sağlayan adamdı. ben de dahil olmak üzere birçok kişinin motosiklete ilgi duymasını sağlamıştır. ışıklar içinde uyusun. geride kalanlarının başı sağolsun.

bu adamın sayesinde 30 yaşından sonra motor sevdalısı oldum. ekipmanların markalarını öğrendim, kask çeşitlerini belledim, motor güç ve türlerini hatmettim. daha neler neler...

sonra herifin teki köprüde arabadan iniyor diye türkiye'ye güvenli motor sürmeyi öğreten bu kıymetli adamın vefat haberini alıyorum gecenin bir köründe.

kelimeler cebimden döküldü diyecek sözüm söylesem de eksik kalır.

altın elbiseli elmas yürekli adam...

sanki aileden biri gitmiş gibi. çok üzgünüm. öyle alışıp, sevmiştik. alışamıyor insan böyle şeylere. saçma sapan bir kavgada arabadan inen bir kişiye çarpıp vefat etmiş. bu kadar ucuz olmamalı hayat. gençlere öğrettikleri ve emekleri unutulamaz. ışıklar içinde uyusun :(

gerçekdışı, saçma. ölüm sonrası yazmam genelde ama ömrünü insanlar pisi pisine ölmesin diye bilinçlendirmeye adamış bir motosiklet emekçisinin böyle can vermesi adil değil.

seveni sevmeyeni vardır. apaçilikleri de vardı yer yer ama artısı eksisiyle motosiklet dünyasında yeri olan farklı bir insandı.

motosikleti o sevdirdi, şimdi de o soğuttu. nur içinde yatsın.


gece gece ekşi sözlük'te görünce "yok artık amk" dedim.

daha yeni iyileşmiştin be abi.

insan yine de bekliyor, fuat abiyle olan kazasından sonraki gibi bir video çekip bizimle dalga geçecekmiş gibi...

geçen yıl babama aldığımız hero motoru bile senin tanıtım yaptığın videolar sayesinde almıştık. yüz yüze görüşemesek de o kadar etkili bir insandın ailemizde, çevremizde.

o kadar çok yer ettin ki gönlümüzde...