Bir Nesle Travma Yaşatan Unutulmaz Sahne: Marimar'ın Kolyeyi Çamurdan Ağzıyla Alması

Thalia'nın başrolde olduğu Marimar dizisi, ülkemizde 2001 yılında yayınlanmış ve oldukça büyük bir kitle toplamıştı. Hatıralarımızda o diziden bir sürü şey kaldı fakat bir tanesi var ki yıllar yıllar geçse de unutulmaz.


İşte o unutulmaz sahne


(bkz: 90'larda çocuk olmak)

birader o neydi öyle ya. sergio'nun bacısı mıydı kırığı mıydı neydi o karı da marimar'ı izliyodu bunu yaparken. en sonunda intikamını da alıyodu gerçi ama üzerinden 20 yıl geçmesine rağmen gözümün önünden gitmiyo bu sahne. ulan anne neler ettin bana küçükken erkek halimle ne biçim diziler izlettin.


yıllarca gözümün önünden gitmeyen travmatik sahne.

fakirin zenginleştiği, zenginin fakirleştiği 90'lar dizilerinden biri olmasını takiben, marimar aynısını o illet kadına hamile hamile yaptırıp, hisse senetlerini çamurdan ağzıyla aldırmıştı.

neyse nereden çıkılıyo?


çocukken çok üzüldüğüm durum...

marimar yıllar sonra intikamını aynı şekilde almıştı ve içimiz ferahlamıştı çok şükür...

ayrıca buna üzülen şuna da üzüldü

(bkz: rosalinda'nın delirmesi)


ailecek yaşadığımız travma bizi öyle derinden etkilemiş ki, hala dizilerde gördüğümüz iyi karakterlerin sonunda ağzı çamurlara daldırılmak suretiyle işkence görmesinden korkuyoruz. bazen diyoruz ki bazılarına ah be kızım senin çektiğini marimar çekmedi. senarist iyi ki fantastik dizi yazmamış diyorum. o yaşta daha fazlasını kaldıramazdım.

yayınlandığı dönemde çocuk yaşta olan koca bir neslin, derin psikolojik yaralar almasına sebep vermiştir. müziğini duyunca irkilirim hala.

Özleyenler için Marimar'ın jenerik müziği