Bir Neslin Arıza Tiplerden Hoşlanmasına Sebep Olan Çizgi Film Karakteri: Terry Grandchester

Şeker Kız Candy'nin, Anthony'den sonraki ikinci büyük aşkı, tam manasıyla "arıza erkek" olarak tanımlayabileceğimiz Terry Grandchester idi. Birçok genç kızın, aşık oldukları ilk çizgi film karakteri olan bu yakışıklıyı hatırlıyoruz.
Bir Neslin Arıza Tiplerden Hoşlanmasına Sebep Olan Çizgi Film Karakteri: Terry Grandchester

çocukluğumun idolü, çizgi filmlerin rock star edasında gezinen arızalı adamıdır terry grandchester. kendisi daha sonraları rastgeldiğim her erkekte bir terry aramamın da baş sorumlusudur. bir neslin böyle adamlara ilgi duymasını sağlayan bu terry kişisi, şeker kız candy'nin ikinci büyük aşkıdır, ve hatta denilebilir ki anthony'den daha büyük bir aşktır candy için. 


anthony, ılık esen bir meltemse; terry, ortalığı toza dumana katan bir kasırgadır. candy, her ne kadar başlarda "hayır hayır, ben anthony'i seviyorum hala" gibilerinden diretse de perşembenin gelişi çarşambadan belli olduğundan, bu ikili tabii ki birbirlerine aşık olur. terry, tam kendisinden beklenildiği gibi, pek ehl-i namus bir kızımız olan candy'i ateşli bir şekilde öper ve ekran başında televizyona yapışmış bizleri şok eder. (en azından ben olmuştum ve bu durumu ciyak ciyak bağırarak anneme haber vermeyi uygun görmüştüm)


hemen arkasından candy, terry'e "ben senin bildiğin kızlardan değilim" dercesine bir tokat yapıştırınca, iki arada bir derede kalınmıştır. o yaşın naifliğiyle, bir erkeğin bir kızı öpmesi "çok ayıp" kategorisine girmekte, bu yüzden, aferin kıza, terry yamuk yaptı diye söylenilirken, içten içte, "ah keşke candy'nin yerinde ben olsaydım" denilmekte ve ikilemden ikileme koşulmaktadır. böylece kaotik adam terry grandchester, bize küçücük halimizle böyle bir ikilem yaşattırmayı da başarmıştır.


seneler sonra kanal d, tekrar candy'i yayınlamaya başlar (yaş 27'dir bu sırada) ve farkedilir ki terry grandchester; aradan geçen yıllarla, büyüsünü, çekiciliğini yitirmemiştir, hala her erkekte bir miktar terry'lik aranmaktadır, bulunamayınca, eli boş kalınmaktadır. tabii küçük bir fark vardır. meşhur öpüşme sahnesinde, candy'e "terry'e kalkan eller kırılsın" diye bağrılmakta ve artık açık açık "candy, sen su katılmamış bir salaksın, ben senin yerinde olacaktım ki" diye hayıflanılmaktadır.


Bu içerik de ilginizi çekebilir