Bir Öğrenci Evinde Yaşanabilecek En Dumur Olaylar

Ekşi Sözlük yazarları, öğrenci evlerinde yaşadıkları birbirinden acayip olayları anlatmışlar.
Bir Öğrenci Evinde Yaşanabilecek En Dumur Olaylar
iStock.com

gecenin bir vakti başka bir evden ders notları almak için giden ev arkadaşını beklerken kapının çalması, arkadaş döndü sanılarak kapının açılması, kan ter içinde iki travesti ile burun buruna gelinmesi, haydutun biri kovalıyor, bi beş dakka durabilir miyiz demeleri, şaşkınlıkla içeri davet edilmeleri, ev arkadaşının yarım saat sonra döndüğünde evde biri patates soyan, diğeri tavada kızartan iki travesti ve salonda uyuklayan arkadaşı ile karşılaşması.

hiç tanımadığınız birinin 3 gün evinizde kalması ve bu durumdan ev arkadaşınızla rahatsız olup başka yerde kalmanız.

bir gün eve geldik baktık bir kadın oturuyor evde. merhaba dedi merhaba dedik. sonra aynı apartmanda oturan başka bir arkadaş geldi işte bu da bişey söylediğim gibi (söylemedi) sizde kalacak,sorun olmaz herhalde (olurdu) bende kalamaz çünkü ailem geliyor (bize ne?) dedi. biz de ayıp olmasın diye o an tamam tabi dedik. e sonra da tamam demiş bulunduk ama bildiğin salonda oturan bir kadın. koltukta yaşıyor. çay demliyor. lan kadın çamaşır yıkadı kuruttu salonda. ilk gün karşı koltuğa oturduk biz de. demlediği çaydan içtik. sonra baktık kadın rahatsız oluyor yani tip tip bakmamızdan. gittik başka arkadaşta kaldık.

hayır kadın bize nasıl girdi? girdi neden kaldı? kaldı hiç mi tırsmadı amk biz tırstık. sonra bizim arkadaş mal mı kızı bıraktı gitti? biz mal mıyız evimizi bıraktık gittik? bir öğrenci evinde hiç mi normal olay yaşanmaz? babamın böyle yapmayı öğrendiği pastaya sokayım.

bir elektronik, bir metalurji, bir gemi inşaat ve bir makine mühendisliği öğrencisinin, anten yapmak amacı ile televizyona sigara kağıdı sokarak patlamasına sebebiyet vermesi. buna mukabil, bir edebiyat, bir kamu yönetimi ve bir uluslararası ilişkiler öğrencisinin eve kaçak kablo tv çekebilmesi. gerçi üst komşu ne izlerse onu izlemek zorunda kalıyorlardı ama neticede beleş.

eğitim sistemi çarpık diyoruz yıllardır. solcu tırıvırısı deyip geçiyorlar. al işte örnek!

sevisecekler diye okuldan yeni yeni tanistiginiz bir cifte anahta verilir.

sonra akşam olur eve gelirsiniz, yuh be dersiniz ne tertipli sevişmeymiş bu her yer aynı düpdüzgün dersiniz. sonra kapı çalınır. ilgili çift kaşınızda, gülerek eve girerler. heralde lokantaya falan gittiler, bende kalmaya karar verdiler diye düşünürsünüz. sonra hikayeyi anlatmaya başlarlar.

çoçuk anahtarla kapıyı zorlaya zorlaya açar içeri girerler, yeni bir çift oldukları için gözleri etrafı görmez işe girişirler, 3-4 saat sonra evden çıkmaya karar verirler. tam kapıya çıkarlar ki elde anahtar şaşkın şakın bakan birisiyle karşılaşırlar.

yani bizim yeni çift o aceleyle bir üstteki dairenin kapısını açmaya uğraşır ve o azimle açarlar, sonrada birkaç kere geldiği evin aynı ev olup olmadığını anlayamayacak bir aceleyle işe girişirler. allahtan ev sahibi de bekar okumuş bir insan önce şaşkınlıktan ne yapacağını şaşırmış ama muhtemelen bu iki temiz yüzlü kalın cam gözlüklü çiftin doğru söylediğine ikna olup epey bir gülmüş. neyse bizimkiler bir utançla kendilerini sokağa atmışlar ama bu olayı söylemek içinde bir kafede beklemişler (yoktu o zamanlar cep mep, abi kapıyı açmıyor diyebilsinler). neyseki üst komşu erken gelmemiş. o utanmayla cinsel hayatları sakatlanırdı valla..

ama şimdi evli ve çoçuk sahibi bu efendi çiftin kendilerinden beklenmeyen bu kapı açma ve evi tanımama azimleri her buluşmada anlatılır , kadın olanın "ulan zamanında kapıları kırıyordun şimdi ossura ossura uyuyorsun" demesine erkek olanın "ama canım.." savunmasına bol bol gülünür.

arkadaşımın mutfak lavabosunda başlayan yaşam. hayata tutunuş.

fırından alınan mis gibi bir ekmeğin yerinden oynatılmadan 4 ay boyunca aynı yerde kalmasıyla ekmekten bir adet kedi oluşması.. bayağı tüylü sevimli bişey haline gelmişti ekmek.. beslemek istedik ama yemedi bişey, attık sonra.

mutfakta fare görülmesi üzerine, ev arkadaşıyla para toplayıp fare zehiri almaya karar verilmesi; ancak ay sonu olması münasebetiyle de paranın denkleştirilemeyerek eve fare zehiri alınamaması. yaşanan parasızlık sorunu yüzünden gözü dönen ev arkadaşının, aynı günün akşamında, eve sokak kedisi getirmesi ve sokak kedisinin iki gün boyunca evde yaşaması.

csi varoş - s01e06

akşam akşam kapı çalar. gelen komşu teyzelerden biridir. bodoslama lafa girer;
- geçen cumartesi neredeydin?
- ben?
- geçen cumartesi benim oğlanın bisikleti çalındı. her daireye sorduk bir sen yoktun! nerdeydin?!!
- ...

(bkz: burada ne işim var diye düşündüren anlar)

üst kattaki emekli albayın çıkardığı gazın gürültüsünün (kısa devre olup sigorta attı sanmıştık) alt kattaki öğrenci evinden duyulması, evdeki dört öğrencinin hayvan gibi kahkaha atması; kahkahayı duyan adamın üst kattan var gücüyle "kesin lan hıyar herifler" diye bağırması, iki hafta emekli albayla göz göze gelememek..

sabahın köründe okula gitmek için tam kapıdan çıkılacakken kapının altından atılmış isimsiz bi mektup bulup,merakla okumaya başladıktan sonra, mektupta:

'merhaba kızlar,benim de sizin yaşlarınızda kızlarım var.ama onların kesinlikle sizler gibi olmasını istemem.çünkü sizin ne yaptığınız ve evinize kimin girip çıktığı belli değil.sizden bu çevredeki herkes orospu diye bahsediyor.ananız babanız sizin okumanız için çalışıyo didiniyo,bir sürü para yollayarak sizi okutmaya çalışıyo ama siz okuldan başka herşeyle ilgileniyosunuz.bu size bir uyarıdır.hem ailenize hemde polise haber vermemi istemiyosanız bundan sonra ayağınızı denk alın

yazdığını görmek.

not: mektubun geldiği ev erkek öğrencilere ait bi evdir.

ev arkadaşının spora merak salmasından sonra( boks, kickbox vs.), para harcamamak için kum torbasını kendi yapmaya çalışması. sokaktan bulduğu çuvala, yan taraftaki inşaattan getirdiği bir leğen kumu oturup doldurmaya çalışması. bitirdikten sonra bizi çağırıp; " olm şu kum torbasını yardım edin de duvara asalım " demesi ve hep birlikte o kum torbasını, arkadaşın duvara çaktığı 3 çiviye asmamız, kum torbasının patlaması, odanın 50 kilo kum olması, bizim siktir olup gitmemiz ve arkadaşın o kumla birlikte 1 ay yaşaması.

sabah evde cm ( championship manager ) oynarken bırakılan arkadasın , ertesi gün eve gelindiğinde aynı sandalye de cm oynarken bulunması , arkadasın "oğlum bak ronaldinho yu figo yu aldım diye sevinmesi" ancak sınavını kaçırdıgını öğrenmesi ile üzülmesi ,yine de " zaten calışmadıydım stavridis i alıyorum hacı" söylemiyle oyununa devam etmesi.

(ps: söz konusu arkadas 48 saat ara vermeden cm oynamış kendi çapında bir rekora imza atmıştır)

birbirinden habersiz eve kız atan iki ev arkadaşının evinde, kızlardan birinin tuvalete gitmesi. diğerinin kapının yakınlarında tuvalet sırası beklemesi. tuvaletteki hatun kişinin dışarı çıkar çıkmaz sevinç çığlıkları. ev sakinlerinin odalarından dışarı çıkmaları ve iki hatun kişinin yarı çıplak şekilde bize ilkokul arkadaşı olduklarını anlatmaları.

bizim evde recep diye biri kaldiydi bi hafta. hala kim oldugunu bilmiyoruz. reco bak eger okuyorsan cik ortaya. hepimiz digerimizin kuzeni sandiydik seni. amacin neydi. neden bizim evde kaldin. neden bir sey demeden cektin gittin ve bir daha gelmedin? kimsin olm sen? olayin neydi amk. sorunlar var, cevaplaman gereken sorular var