Bir Otomobili Abartıya Kaçmadan Şık Gösterecek Bazı Aksesuarlar

Otomobil aksesuar çeşitleri nelerdir? Arabanızı apaçi göstermeden şık yapacak bazı detayları aktarıyoruz.
Bir Otomobili Abartıya Kaçmadan Şık Gösterecek Bazı Aksesuarlar

ben temelinde bir otomobilin fabrikadan çıktığı haliyle kalmasını savunan biri olarak, bazı modellere küçük dokunuşların yapılması gerçekten otomobile hoş bir görünüm kazandırabilir.

belki bu entry eleştiri alabilir fakat, diğer insanları rahatsız edecek ve hem kendisini hem de diğer sürücüleri tehlikeye atacak şekilde;

- uyumsuz far aydınlatması
- abart egzoz
- müzik sistemleri
- amerikan park
- orantısız jant ve kamber vermek
- camlara yazı, yapıştırma
- helezon kestirme (düşürme) vs

gibi aksesuarları baştan eliyorum zaten. bu tür aksesuarlar hem yasal olarak, hem de teknik açıdan yasak ve tehlikelidir. bazılarında trafik ekiplerince ceza bile yazılır, aracınız bağlanabilir.

bir otomobili en güzel gösteren aksesuar kesinlikle jant olayından başlar. aracınızın lastik jant ölçülerine uygun olarak ve göz zevkine hitap eden bir çelik jant, siyah renkli ya da duruma göre krom kaplı bijonlar ve model logosunun bulunduğu sibop kapakları bazı otomobillerde gerçekten çok hoş duruyor. ayrıca buralara kadar inilmişken, fren kaliperinin de cırtlak renkler hariç ve yine araç rengiyle aynı renge boyanması, gerçekten çok hoş bir görüntü kazandırıyor otomobile.


ikincisi ise iyi bir usta ve ve çok kaliteli bir malzeme kullanılarak yapılan cam filmleri. görüşü engellemeyecek şekilde siyah bir cam filmi, hem aracınızın içini güneşten koruyacak, hem de dışarıdan çok hoş bir görüntü oluşturacaktır. unutmayın ki, çok koyu ve kalitesiz bir cam filmi, gece görüşünüzü tamamen kısıtlayabilir. özellikle geri manevralarda yan aynalardan hiçbir şey göremezsiniz. bunu için kesinlikle 3m filmlerini kullanın.


üçüncüsü ise kesinlikle plaka çerçevesidir. "ahmet usta oto tamir bakım servisi" yazan bir plakalık yerine, sadece aracınızın markasının krom şeklinde yazıldığı bir plakalık yine aracınızı çok güzel gösterir. bazıları adını soyadını yazdırıyor, yapmayın böyle bir şey :)

dördüncü olarak da, eğer aracınızın tavanı cam değil ve düz renk ise, cam görünümlü bir tavan kaplaması yaptırabilirsiniz siyah. bazı modellerde inanılmaz hoş göründüğünü de belirteyim. internet üzerinden bakarsanız bazı örneklerini görebilirsiniz. fakat bu şekilde muayeneden geçemezsiniz belirteyim. bu kaplamayı ilk olarak ruhsata işletmeniz gerekecektir.


son olarak ise, tel anten yerine balık sırtı anten taktırabilirsiniz. bazı modellere çok yakışıyor.