Black Mirror Bandersnatch Filminde Tüm Final Versiyonlarını İzleme Kılavuzu

Black Mirror'ın yeni interaktif filmi Bandersnatch'in bütün alternatif sonlarını öğrenmek istiyor, "neyi seçersek ne oluyor?" gibi sorular soruyorsanız buyrun.
Black Mirror Bandersnatch Filminde Tüm Final Versiyonlarını İzleme Kılavuzu
Uyarı: Tabii ki filmi az biraz izlemiş olanların okuması tavsiye edilir, çünkü tahmin edeceğiniz üzere tamamen spoiler demek bu.


Daha çok çocukluğumuzda popüler olan "maceranı kendin seç" tarzı kitap veya çizgi romanları hatırlıyorsunuzdur, belli aralıklarla karakterin neyi seçeceğine siz karar veriyor ve bu karara göre kitapta belirtilen noktaya atlıyordunuz. Black Mirror'ın interaktif yeni filmi de biraz bu şekilde işliyor. Film Apple TV veya Google Chromcast ile uyumlu değil, izlemek için en iyi seçenek bilgisayar ekranı.

Zaman geçirmek için oldukça eğlenceli bir seçenek olan filmde hikayenin bitmesi için farklı seçenekler var ve hangi kararın sizi nereye götüreceğine karar vermek zor olabiliyor.

Film yayınlandıktan sonra dolaşıma giren bir Imgur posteri dizinin akış diyagramını vermiş ve hangi seçeneği seçerseniz neler olacağını ortaya çıkarmış.

Poster doğal olarak spoiler dolu ve filmi biraz izleyip finalvari bir sona ulaşan kişilerin incelemesini tavsiye ediyoruz:


Daha gelişmiş ve yorumlar eklenmiş bir poster daha ortamlarda dönmeye başladı, onu da ekleyelim

Filmde bazı farklı seçenekleri deneyimleyen bir Sözlük yazarı yukarıdaki diyagramlara uygun sonuçlar elde etmiş:

1- psikoloğun ofisinde çayı birden kadının üzerine attım, dellendi kadın. gel dövüş benle dedi. camdan atlamayı seçtim. meğer dizi setindeymişiz. yönetmen gibi biri geldi kafan mı iyi senaryodan çıkma, dövüş sahnesine girsene dedi, çekimleri kesip doktor çağırdı. 

2- bu sefer camdan atlamayıp kadınla dövüşmeyi seçtim. kadını dövdüm, "babam" geldi boğazladı. karate vuruşu yaptım sürükleye sürükleye götürdü beni bitti. yılmayıp tekrar aynı yere geldim bu sefer tekme attım sonuç değişmedi.

3- babamı kestim biçtim, oyunu yetiştirdim. kafayı yemiştim. odamda babamın kafası duruyordu ama eleştirilerden 5 yıldız aldım. çok sevilmişti oyun, tanrıymışım gibi bahsediyorlardı.

4- babamı gömdüm. gömmeye giderken colin geldi eve, colin'i öldürmedim mapusa düştüm. oyun işi yalan oldu.

5- babamı yine göndüm. gömmeye giderken colin geldi ama bu sefer öldürdüm. mapusa düştüm. hem colin'in hem babasının katili oldu. şirket iflas etti.

6- babamı gömdüm, oyunu yetiştiremem dedim. colin gelmedi. patron geldi. patronu görür görmez öldürdüm seçenek çıkmadı. mapusa düştüm 2 cinayetten. şirket iflas etti.

7- babamı gömdüm. kasayı açtım. kasada gizli dosyaları buldum. meğer annem psikologmuş. babamla birlikte deney yapmışlar. o tavşanlı sahne falan hepsi küçük bir setmiş. sahneyi oynayan oyuncular vs ben. çok sinirlendim. aradım anamı ama sekreteri açtı. dedim o karıya söyleyin çözdüm her şeyi, öğrendim pac olayını. babamı öldürdüm onu da öldürcem. babamı gömerken polis geldi mapuslara düştüm.

8- kasayı açtım. şifreye toy girdim. oyuncak çıktı ama ben ben değildim küçüklük halimdi. babam geldi. buldun madem git yerine koy dedi. gittim yatağın altına koydum. sabah annem geldi trene yetişcez çabuk ol dedi. tavşanımı buldum. annemle trene bindim. mutlu mutlu gidiyorduk. birden psikologun olduğu sahneye geçtik. normal ben psikologun ofisinden ölmüştüm. babam ağlıyordu. nabzımı ölçen doktor vardı. psikolog diyordu ki sadece 2 snlik gözlerini kapamıştı, bir daha açamadı. eeee colin reyiz demişti: geçmiş değiştirilebilir. sadece hayal et. geçmişi öyle değiştirdim ki beni ben yapan her şey yaşanmamış olduğu için öldüm. 

9- babamı gömmeyi seçtim. hem colin'i hem patronu savuşturdum. psikolog'u aramaya çalıştı deli çocuk. bilerek yanlış numara girdim. gömdüm babamı, güzelce kapattım üstünü. bu filmin başında kahvaltı sahnesinde bizim bahçeye dadanan komşunun köpeği geldi babamı gömdüğü yeri deşti, havladı, allem etti kullem etti mapusa düşürdü beni.
tüm sonlar içinde oyunumun 5 yıldız aldığı tek son babamı kestiğim sonda yaşandı. ironik ama kitabın yazarının yaptıklarını yapınca başarılı oldum sadece.

10- günümüz çağında geçiyor bu son. yaşadığımız her şey aslında bir netflix senaristinin araştırması ve yazdığı senaryodan ibaretmiş. işin ilginci bu senaristi de kontrol etmeye de başlıyoruz. kadıncağız kodlarken bir hata alıyor, 2 seçenek var. bilgisayarı kırmak ve çayı bilgisayar üzerine dökmek. ikisi de aynı son. bi halt yok yani bu sonda.

Black Mirror Dizisinin Kurgulandığı Evreni En İyi Biçimde Anlamak İçin Dizi Bölümlerini İzleme Sırası

Black Mirror'ın 3. Sezon 1. Bölümündeki Distopyaya Ne Kadar Uzağız?