Breaking Bad'in 4. Sezon Finalini Yayınlanmasından 5 Gün Önce Tahmin Eden Aşmış Sözlük Yazarı

Breaking Bad izleyenlerin en unutamadığı bölümlerden biri 4. sezonun finali, 13. bölümdü. 9 Ekim 2011 tarihinde ''Face Off'' ismiyle yayınlanan bölümün sonu, henüz yayınlanmadan tam 5 gün önce Sözlük yazarı '' rewlofweno'' tarafından inanılmaz bir şekilde birebir tahmin edilmiş. 4 Ekim 2011 tarihli entry'i olduğu gibi yayınlıyoruz.
Breaking Bad'in 4. Sezon Finalini Yayınlanmasından 5 Gün Önce Tahmin Eden Aşmış Sözlük Yazarı
AMC


--- spoiler ---

dördüncü sezonun on ikinci bölümününden sonra ortaya çıkan tablo şu; jesse-walt-gus üçlüsünün aynı anda hayatta kalması söz konusu değil. üçünden biri ölecek ama bu sezon sonunda ama gelecek sezonun başında. dizideki rol dağılımını göz önüne alınca; gus'ın ölmesi ihtimalini diğerlerine oranla daha yüksek bir ihtimal olarak görüyorum. peki soru şu;

gus nasıl ölecek?


her yeri izleyen, iş ortamında güvenliği üst düzey olan, arabasına bomba konulmasına dahi uyanan bir suç örgütü lideri nasıl öldürülür? yakın mesafeden silahla öldürmek söz konusu değil, arabasını patlamak işe yaramadı. zehirlemek en azından artık kısa vadede bir opsiyon değil. hal böyleyken ne yapılabilir? 


güvenliği ikinci planda bıraktığı, tek başına olduğu, öldürülebilir olduğu tek bir yer var. salamanca'tı ziyaret ettiği yer. sezon başından beri bu buluşmaları izliyoruz ve son buluşmada; aldığı intikamın hazzıyla kibrine yenilen, salamanca ziyaretini şahsi şovuna çeviren gus, burada öldürülebilir. walt bilse burayı zaten kafadan hallederdi işi ama yeri bilen jesse ve o'nun kafası görece ağır çalışıyor. 


walt, elinde bombayla gelip; arkadaş adam bomba kokusunu alan k9 gibi hareket etti, bombayı tespit etti dediği zaman nihayet jesse'nin kafası çalışacak ve salamanca'nın kaldığı yeri walt'a anlatacak. walt, elinde patlayan bomba ile salamanca'nın yanına gidecek. durumu anlatacak; 

bu eleman senin ailenin kökünü kazıdı, o'nu öldürmek için bir fırsatın var diyecek. salamanca'nın üstüne ya da tekerlekli sandalyesine yahut orada artık televizyonun yanına, arkasına bi yere bomba konulacak. gus, salamanca'nın yanına gidip yüzüme baksana diye havalara girecek. salamanca bu defa yüzünü gus'a doğru çevirecek (ve bölüm ismi hakkını verecek) bir bakış atacak ve belki de gülerek zile basacak... boommmm. gus sizlere ömür.


dizinin dördüncü sezonu boyunca karşılıklı gus-salamanca sahneleri izlemiş olmamız. gus'ın kendisine bakmasını istemesi. jesse'nin bu yeri biliyor olması ve bölümün adı birleşince neden olmasın?


--- spoiler ---

Not: ''Face Off'' bölümünün yayınlandığı tarihi buradan, entry'nin yayınlandığı tarihi ise buradan kontrol edebilirsiniz.