Bu Acıya Katlananların Anlatımıyla: Meme Ucu Piercing'ine Dair Merak Edilenler

Meme ucu piercingi yaptıran Ekşi Sözlük yazarları, bu işlemin nasıl bir şey olduğunu anlatmışlar.
Bu Acıya Katlananların Anlatımıyla: Meme Ucu Piercing'ine Dair Merak Edilenler

bugün itibarıyla sol mememe piercing taktırdım

uyuşturulmadan ya da herhangi bir sprey, krem sürülmeden sadece tentürdiyotla temizlenerek yapıldı ve gerçekten çok acıyor. bu kadar acıyacağını düşünmemiştim. iğneyi geçirdiğinde bir an vazgeçecektim ama tepki vermeden dayandım. yapan adam bile tepki vermiyorsun dedi, versem nolucak diyerek geçiştirdim ama gelin, bana sorun.

uca değil tabana yapılıyormuş bu arada, uca yapıldığında kopma riski daha fazla oluyormuş. ben söyleyenin yalancısıyım. yaptırdığımı söylediğimde genelde bana söylenen; kim görecek ya da kime göstereceksin oldu ama birinin görmesine gerek yok istedim, yaptırdım. şişme, kaşınma, iltihap vb. bir durum şimdilik yok ama henüz çok yeni; olur mu, bilemem. hatta yapıldıktan sonra hissetmiyorsun bile.

düşünen varsa, acıya dayanıklıyım, memelerim de fena değil diyorsanız yaptırın, gerçekten seksi duruyor.

sonuna da not olarak ekleyeyim: kadın değilim.

2 hafta önce meme ucu piercingi yaptırdım

yapan adam dondurucu sprey gibi acıyı azaltacak bir şey kullanmadı, buna rağmen acı yüzünden vazgeçtirecek kadar acımadı asla. o yüzden eğer yaptırmayı düşünüyorsanız ama acı yüzünden karar veremiyorsanız yaptırın derim. ayrıca ne kadar acısa da sadece 2 saniye falan sürüyor. aynı gün göbeğimi de deldirdim örneğin; o daha fazla acımadı ama daha rahatsız edici bir histi bence.

bakım olarak sabah - akşam tuzlu çözelti kullanmamı önerdi sadece, hatta lens solüsyonu da olur dedi. çok dikkat etmedim açıkçası. şu ana kadar bazı günler sabah - akşam kullandım, bazı günler hiç kullanmadım ama buna rağmen iyi gidiyor gibi. ayrıca yüzüstü yatmamam gerektiğini söyledi. bayağı zorlanacağımı düşünmüştüm bu konuda ama kendimi nasıl şartladıysam hiç yüzüstü uyanmadım daha.

piercingi hiç oynatmayı denememiştim ama iki - üç gün önce oynayabilmeye başladığını fark ettim. yaptırdıktan sonraki iki gün gün içinde ağrıyordu bayağı ama yine de dayanılamayacak bir ağrı değil. sonuçta yapacak bir şey yok. üç günden sonra o da tamamen geçti, sadece hırka giydiğimde vs. fermuar değdiğinde acıyordu. şimdi o da geçti, sadece hassasiyet yüzünden garip hissettirebiliyor. tamamen iyileşmesi en az 3 ay, en fazla 1 yıl sürebilirmiş.

dövmeci süslü terimlerle basitçe birkaç hafta kimse yalamasın da dedi.

3 hafta önce iki meme ucuma da piercing taktırdım

benim yaptırma endikasyonum aslında meme uçlarımın içerde durmasıydı (bkz: inverted nipple). bu konuda araştırırken piercingle de uçların dışarda durmasının sağlanabileceğini okudum. saçma ve gereksiz bir şekilde bu konuda cerrahi işlem de yapılıyor fakat süt kanalları kalıcı olarak tahrip ediliyor ve ayrıca yüksek ihtimalle meme ucunun duyusu kayboluyor.

kesinlikle bunun için operasyon yaptırmayınız arkadaşlar çünkü piercingler mükemmel şekilde işe yarıyor. ve ameliyatla kıyasla hiçbir riski yok. enfeksiyon da kaptırmazsınız artık diye düşünüyorum. sadece itiraf edeyim ki çok acıdı. ki ben normal doğum yaptım ya ehehe, nedir piercing falan derken gerçekten bayılacaktım acıdan. çok kısa sürmesi ve şiddetli acıdan sonra endorfin salgılanmasının verdiği öforik durum artıları olarak sayılabilir. kesinlikle acısına değdi bu arada, aşırı memnunum şu an.