Bu Sezon NBA'i Fazla Takip Edemeyenler İçin Play-Off Öncesi Son Durum

NBA 2018-2019 sezonu play-off serileri 13 Nisan'da başlayacak ve özellikle alt sıralardaki çekişme oldukça kızışmış durumda. Genel bir analiz, yakından takip edemeyenler için faydalı olacaktır.
Bu Sezon NBA'i Fazla Takip Edemeyenler İçin Play-Off Öncesi Son Durum
2 Nisan 2019 itibarıyla


1. batı konferansı

golden state warriors, batı birinciliğini şu saatten sonra vermez. batı ikinciliği için her ne kadar denver nuggets'tan 2 galibiyet geride olsalar da kalan maçlara bakarak houston rockets'ın ikincilik için şansının hala olduğunu düşünüyorum. portland trailblazers'ın galibiyet sayısı houston ile aynı olsa da kalan maçları daha zor, muhtemelen 4. olacaklar batıda. gerçi çok bir şey fark etmeyecek 2. ve 3. sıradaki takım için, denver ve houston ilk turu geçerek konferans yarı finalinde birbirleriyle oynarlar. bu iki takımdan biri konferans finalinde gsw ile oynar. benim tahminim bu takım houston olur.

normal sezonda houston-denver arasında oynanan 4 maçın 3 tanesini houston, 1 tanesini denver kazandı. ilk maçı dış sahada 109-99 houston, ikinci maçı kendi evinde 125-113 houston, üçüncü maçı kendi evinde 136-122 denver, dördüncü maçı kendi evinde 112-85 houston kazandı.

Bu sezonki Houston-Denver karşılaşmalarının dördüncüsü.

gsw'nin kiminle yarı final oynayacağının bir önemi yok zaten. yalnız, yine kalan maçlara bakacak olursak, büyük bir ihtimalle batı 7.si san antonio spurs ve 8.si oklahoma city thunder (okc) olacak. ilk turda gsw-okc eşleşmesi gsw'a daha play-off'un hemen başında zarar verebilir. bu da tüm hesapları değiştirebilir. yine de geçen senenin tıpatıp tekrarı, 7. maça gidecek bir batı finali bekliyorum.

2. doğu konferansı

bitime 5-6 maç kala milwaukee bucks 58, toronto raptors 55, philadelphia 76ers 49 galibiyette. 4. boston celtics 46 galibiyette ve bir mucize olmazsa bu sıralama değişmeyecek. bu 3 takım ilk turda rakipleri kim olursa olsun en fazla 1 maç kaybederek yarı finale yükselirler. dolayısı ile yarı final eşleşmelerinden ilki toronto-philadelphia olacak. diğeri de büyük ihtimalle milwaukee-boston olacak.

bu eşleşmelerin sonucunu tahmin etmek batıdaki kadar kolay değil ne yazık ki! ki bu iyi bir şey. bu sene doğu yarı final ve konferans finalinde oynanan hiçbir maçın kaçırılmaması gerekmekte bence. şimdi olası yarı final final eşleşmelerini bir inceleyelim.

normal sezonda milwaukee-boston arasında 3 maç oynandı.

ikisini milwaukee, bir tanesini boston kazandı. hatta sezonda karşı karşıya geldikleri ilk maçta milwaukee'ye sezonun ilk yenilgisini boston tattırdı (117-113). boston'daki ikinci maçı (120-107) ve sezonda oynadıkları üçüncü maçı (98-97) milwaukee kazandı.

Bu sezonki Milwaukee-Boston karşılaşmalarının üçüncüsü.

normal sezonda toronto-philadelphia arasında 4 maç oynandı.

4 maçın 3 tanesini toronto, 1 tanesini philadelphia kazandı. philadelphia'nın kazandığı tek maçta da, toronto'nun süper starı kawhi leonard'ın oynamadığını hatırlatmam gerekiyor. ilk maçı toronto kendi evinde 129-112 toronto kazanıyor, ikinci maçı toronto yine kendi evinde 113-102 kazanıyor, üçüncü maçı philadelphia kendi evinde 126-101 kazanıyor, dördüncü maçı philadelphia kendi evinde 119-107 kaybediyor.

Bu sezonki Toronto-Philadelphia karşılaşmalarının dördüncüsü.

saha avantajına sahip olmalarının yanı sıra, hücum verimliliği ve savunma verimliliği istatistiklerinde rakiplerinden önde olan toronto ve milwaukee'nin konferans yarı finallerini geçip konferans finalinde birbirleri ile karşılaşacaklarını düşünüyorum.

NBA'in En Tartışmalı Oyuncularından Russell Westbrook Nasıl Bu Noktaya Geldi?