Bulduğunuzda Kaybetmemeniz Gereken Biri: Eve Gidince Haber Ver Diyen İnsan

Bu tarz insanlar az bulunurlar ve bulduğunuzda kıymetini bilmeniz gerekir.
Bulduğunuzda Kaybetmemeniz Gereken Biri: Eve Gidince Haber Ver Diyen İnsan
iStock.com

pek çok yerde böyle birini bulursan onu asla kaybetme diye sözler, fotoğraflar paylaşılmaktadır... kesinlikle katılıyorum; bu cümle içten söylendiğinde önemsemeyi, değer vermeyi gösterir. bir de bunu ergen tripleri, baskı unsuru olarak görenler vardır ki, merak ederim sorunları daha önce hiç önemsenmemiş olmaları mıdır yoksa karşısındakini önemsememiş olmaları mı?

evet arkadaşlar, hayatınızda böyle biri varsa asla kaybetmeyin, sahip çıkın, vazgeçmeyin...

ben kız arkadaşlarıma bile diyorum. siz nerede yaşıyorsunuz bilmem ama bu memlekette eve gidememe ihtimali o kadar da düşük değil, hatta hiç değil.

sarhoş bir sürücüye denk gelebilir, bindiği dolmuşta kaçırılabilir, yoldan geçen birinin tacizine uğrayabilir, kafasına saksı düşebilir, duvar yıkılabilir, tinerciler tarafından bıçaklanabilir, polis tarafından alıkoyulabilir, geçen bir araba çarpıp kaçabilir. hatta aklıma şimdi gelmeyen bir sürü ihtimal yüzünden evine ulaşamayabilir.

bunu yapan insan düşüncelidir, eve gittiğinden emin olmak istiyordur o kadar.

iStock.com

bunu söyleyenler; 

arabanızla evinize giderken üstünüzdeki viyadükten kamyon düştüğü, eve yürürken üstü gazeteyle örtülmüş çukura düşebilme riskinizin olduğu, sokaklarında tacizin, tecavüzün, hırsızlığın, gaspın, terör eyleminin gerçekleşebildiği bir ülkede sizi seven, önemseyen insanlardır. 

erkek ya da kadın olmanız günlük hayatta tehlikede olduğunuz gerçeğini değiştirmiyor maalesef.

sizden bunu isteyen insanları kırmayın, ihmal etmeyin. dönüş yapın, haber verin.

sevilesi insandır. formaliteden de olsa bunu söyleyen kişi karşı tarafı önemseyen bunu hissettirmek isteyendir. düşünceli, nazik ve tabi ki sorumluluk sahibi olmaktan kimseye zarar gelmez.

iStock.com

güven veren bir insandır.

insanı iyi hissettirir.

ben seviyorum bana bunu diyenleri.

haber vermezse, sorun olursa yapabileceği hiçbişi olmasa bile sağ salim döndüğünü öğrenince içi rahatlayan, huzura kavuşan biriyse, en asil duyguların insanıdır

sizi çok seviyordur.
merak ediyordur.

net.

iStock.com

önemsiyordur. aslında karşı tarafın eve varıp varmayacağından kaygılandığı için değil sadece "seni önemsiyorum" u bu şekil belirtmek istediğinden söylemiştir. sizde biraz ince olup gidince mesaj atın.

haber gelmeyince endişelenen, "haa, unutmuşum yav, kusura bakma." diye sonradan öğrendiğinde üzülen biridir.