Cedi Osman'ın LeBron James'in Övgüsüne Nail Olan ve Maç Kazandıran Performansı

Milli yıldızımız Cedi Osman, dün gece takımı Cleveland Cavaliers'ın Utah Jazz'i 109-100'lük skorla yendiği karşılaşmada ilk defa çift haneli sayılara çıkarak 10 sayı, 4 ribaund, bir top çalma yaptı ve maçın en kritik anlarında yaptığı hareketlerle maçın kazanılmasında büyük rol oynadı.

Cedi'nin performansının can alıcı kısımlarını aşağıdan izleyebilirsiniz

cedi bugün harika oynadı. ekşi sözlük'te dendiği gibi öyle çöp zamanlarda değil clutch denen zaman diliminde ve dördüncü periyodun tamamında oynadı. 10 sayı attı. emin olun dwayne wade bugün adetli gibi oynamıyor olsaydı daha çok atardı. bugün tamamı yanlış tercihlerle oynayan wade cedi'ye hiç top atmadı. lebron cedi'yi oyuna sokmasını bildi ve cedi 10 sayıya ulaştı. benchden müthiş bir enerji getiriyor cedi. savunma yapıyor, sürekli oyunda. zaten cleveland'ın geçen seneki en büyük eksiği bench katkısı idi bu yıl bunu yapabiliyorlar ve bunun başında da cedi geliyor. 2-3 dakika hatta hiç süre alamazken bugün 23 dakika sahada kalan bir isimden bahsediyoruz.

neyse dağıtmayayım. cedi bugün iyiydi. kendisini tebrik ediyorum, bilmem okur mu buraları. rotasyona girmek kolay iş değil. takıma kendini sevdirmek kolay iş değil. taraftarın olumlu reaksiyonunu almak kolay iş değil.

#thefirstcedi

attığı sayıların yarısından fazlasında mola alınıyor.
az sayı atıyor olabilir ama ligin en efektif sayılarını atıyor. (abartalım biraz)

kral'la jedi 


bundan 17 yıl önce sabaha karşı saat kaçta olursa olsun sacramento maçlarını izlemek için babamla saatin alarmını kurar, kalkar hidayet'i izlerdik. hatta çoğu zaman annem de kalkar hem bize atıştıracak bir şeyler hazırlar hem o da keyifle izlerdi maçları. hidayet süre aldıkça heyecanlanır, sayı attıkça mutlu olurduk gecenin o saatinde. ertesi gün okulumun olması veya babamın işe gidecek olması çok da umurumuzda değildi acayip keyif alırdık kendimize çok yakın hissettiğimiz bi adamın amerika'da basketbol oynamasından, garip ama böyle.

şimdi geceleri saatin alarmını kurma ihtiyacı duymuyorum çünkü zaten o saatlerde uyumuyorum uzun bir süredir, bizimkiler de yok yanımda, yalnız izliyorum bu sefer maçları. ama sanki 8 yaşındayken hido'yu izlediğimde duyduğum heyecanı duyuyorum cedi'yi izlerken. bana o yılları, o maçları anımsatıyor izledikçe. biraz da hüzünleniyorum tabi ama geçiyor.

bu geceki performansı da şahaneydi. böyle devam edeceğine inandığım bana sabahın köründe böyle hissettirip entry yazmama sebep olan sempatik basketbolcu diyerek tanımı da buraya bırakıym.

may the force be with you.

tyron lue ve lebron maç sonu kendisi hakkında çok güzel konuşmuş. cedi bu şekilde devam ederse güzel yerlere gelecek, hele bir de brad stevens ya da popovich gibi bi koçla çalışabilirse ilerde tadından yenmez.

meraklıları için ty lue'nun sözleri


bu da lebron