Celal Şengör'e Online Derste Trol Soru Sorulması

Celal Şengör'den ders almakta olan bir İTÜ Jeoloji Mühendisliği öğrencisi, online derste hocasına trol bir soru sordu ve bu olayın kaydını Twitter hesabında paylaştı.

Her şey bir İTÜ Jeoloji Mühendisliği öğrencisinin şu tweet'i atmasıyla başladı.

Ardından bu soru gerçekten de Celal Şengör'e soruldu. Celal Hoca da sabırla konuyu izah etti.

Kimilerinin hoşuna giden bu video, kimilerine ise hiç komik gelmediği gibi; tepkilere de neden oldu. İşte Ekşi Sözlük'ten birkaç tanesi

hocanın kendi öğrencisi. bize yargılamak düşmez. öte yandan, kendi hocanı da trollesen yayınlamak için izin almalısın. ayrıca hocanı trolleyeceksen bu tüm taraflar için eğlenceli olmalı. celal hoca'nın bu trollemeden eğlendiğini düşünmüyorum. gördüğüm kadarıyla yoran bir trolleme olmuş.

celal hoca'nın alıştığı durumdur diye tahmin ediyorum. başarı sıralaması yüz binlerin bile bir hayli altında olan öğrenci popülasyonunda olağan hareketler. yine de önemli olan korkmadan soru sorabilecekleri böyle değerli bir hocaya sahip olmaları. kıymetini bilip istifade etmeleri dileğiyle.

not: başarı sıralaması her şey midir? hayır. ama bir şey midir? evet. hem de önemli bir şey.

oğlum adam sizin gibi kaprisli, kendini beğenmiş, egolu bi adam değil lan. birisi de demiş sinirden kaşı gözü oynamış. hayır kardeşim, adamın tiki var, 20 yıl önce de ekran karşısında kaşı gözü oynuyordu. adamı seyredenler az çok bilir zaten. bu adam öğrencilerine bana sadece celal de diyen adam. bu adam takar mı sizin gibi basit şeyleri. yok saygısızlık, yok şu, yok bu. umurunda olur mu. adamın saygı beklediği yok çünkü adam işini yapıyor. soru sorulmuş, kendince en iyi açıklamayı yapmak istiyor. sen onu trollemişsin, trollememişsin; sikinde olmaz. aşmış çünkü o mevzuları, gereksiz kibri ve öfkeyi.

Tüm bu tartışmalara ise Celal Şengör şu şekilde nokta koydu.