Cem Garipoğlu'nun Ailesinin İnsanı Zorla Komplo Teorisyeni Yapan İlginç Paylaşımları

2009'da 17 yaşındaki Münevver Karabulut'u hunharca katleden ve 2014'te hapishanede intihar ettiği açıklanan Cem Garioğlu'nun ailesinin Instagram'da yaptığı bazı paylaşımlar, komplo teorilerine hiç inanmayan insanların bile kafasını karıştıracak cinsten.
Cem Garipoğlu'nun Ailesinin İnsanı Zorla Komplo Teorisyeni Yapan İlginç Paylaşımları


Kanlı koltuk detayı

muhabir tv muhabiri, gazeteci mustafa şekeroğlu'nun özel haberinde ortaya çıkmış bu ilginç detay. cem garipoğlu'nun annesi ve kardeşleri, münevver karabulut'un öldürüldüğü kanlı koltuğu atmamışlar ve temizletip, üzerinde mutlu aile fotoğrafı çekip paylaşmışlar.

işte o fotoğraf:


münevver karabulut'un kanının bulaştığı koltuk:


paylaşılan bir diğer fotoğraf:


bir başka koltuk:


o evde 17 yaşında bir çocuk öldürülmüş. kurbanlık koyun gibi boğazlanarak, işkenceye maruz bırakılarak, aşağılanarak ve cinsel saldırıya uğrayarak. isminin ne olduğu mühim değil. münevver karabulut, çağla tuğaltay, nigar kevser şahin falan. fark etmez ismi. çocuk neticede öldürülen kişi. insanda saygı olur. çocuk lan öldürülen. bu mu sizin insanlığınız ve duyarlılığınız? bir çocuk cinayetinden geriye kalan eşyaları saklamak nasıl bir psikopatlığın tezahürüdür böyle? bir de gülüyorlar iğrenç bir biçimde.

kaynak

Among Us adlı oyun detayı

eğer anneyi saymazsak yaştan dolayı, o gün çekilmiş olan fotoğraflarda en kalabalık fotoğraflara bakarsak 7 kişi var. bu 7 kişinin hepsi de genç. doğum günü için evde toplanmışlar ve görünen yüzüyle evde anne ve 7 genç var:


peki neden bu kadar 7 genç vurgusu yaptım? çünkü paylaşılan fotoğraf serisinde bütün fotoğraflar klasik doğum günü partisi fotoğraflarıyken, en sonda alakasız bir şekilde among us (aramızda) isimli bir oyunun ekran görüntüsü paylaşılmış:


bu ekran görüntüsünde de oyunda 8 karakter olduğu gözüküyor. eğer anne oyuna dahil değilse (öyle tahmin ediyorum) evdeki 7 genç ve dışarıdan 1 kişi dahil 8 kişi oynuyorlar. ve bu 8 karakterden birinin nickname'i "gem":


artık nasıl değerlendirilirse değerlendirilsin;.açık açık bir mesaj içerdiği kesin. söyleyeceklerim bu kadar.

Among Us oyununda neler oluyor?

eğlenceli bir mobil oyun among us. katil kim, köylü vampir gibi bir şey. 10 kişi uzay gemisi gibi bir yerde çeşitli görevleri tamamlamaya çalışırken aralarındaki hainler bu kişileri sabote etmeye çalışıyor. imposter denen bu sabotajcı dilerse diğer oyuncuları yakalanmadan öldürmeye çalışıyor. her ölümden sonra ya da şüpheli durumda acil durum düğmesine basıldıktan sonra oyuncular aralarında istişare ederek katilleri bulmaya çalışıyor. oylama yapılarak katiller gemiden atılana kadar devam ediyor. katiller bulunursa oyunu gemi tayfası, bulunamazsa doğal olarak katiller kazanıyor. konuşulanlara göre

Tabii bunların hepsi birer saçmalıktan da ibaret olabilir

“among us” yani “aramızda” anlamına gelen oyunda gem (ingilizce cem diye okunur) karakteri ile cem’in aramızda olduğunu güzel imgelemiş olabilecekleri gibi, tamamen uydurma da olabilir. 

komplo teorisi bir yana, bu seviye zenginlikte o güne dair her bir metadan insan olan kurtulmak ve bir daha yaşamamak ister ama işte…

sadece, olan her şeye rağmen hayatın bir şekilde devam ettiğini gösteren paylaşımlardır bunlar. böyle bir haber karabulut ailesi'ni üzer sadece.

halbuki tüm sülaleyi genç, yaşlı, kadın, çocuk, bebek demeden o eve doldurup eşyalarla falan ateşe verip sonra dozerle yangın yerini düzleyip, garipoğlu soyunun tüm izlerini yeryüzünden silmek gerekirdi değil mi? anlamıyorum ki ben, nasıl manyaklarsınız.