Cengiz Ünder Konusunda En Az Altınordu Kadar Teşekkür Edilmesi Gereken Biri: Monchi

Roma Sportif Direktörü Monchi, Cengiz Ünder'in performansının zirveye çıkmasında şüphesiz ki pay sahibi.
Cengiz Ünder Konusunda En Az Altınordu Kadar Teşekkür Edilmesi Gereken Biri: Monchi
Cengiz Ünder ve Monchi - asroma.com

her ne kadar cengiz'i türk futboluna kazandıran altınordu olsa da en az altınordu kadar türk futbol severlerin teşekkür etmesi gereken bir diğer isim de monchi.

monchi, küme düşen bir kulüp olan sevilla'nın sportif direktörlüğüne getirildikten sonra sevilla, avrupa 5 avrupa uefa kupası, 1 avrupa süper kupası, 2 kral kupası ve 1 ispanya süper kupası kazandırarak sevilla'yı avrupa'nın orta seviye takımları arasına soktu.

monchi, dünya futboluna sayısız isimsiz oyuncuları kelepir denilebilecek fiyatlara alıp dünya yıldızı yapıp avrupa'nın en büyük takımlarına satışını yaparak sevilla'ya milyon eurolar kazandırdı.

monchi' nin dünya futboluna kazandırdığı bazı isimler şöyle: dani alves'i( barcelona'ya), kevin gameıro'yu( atletico madrid'e), carlos bacca'yı( milan'a), sergio ramos'u( real madrid'e), alvaro negredo'yu( real madrid'e), juilo baptista'yı( real madrid'e), jesus navas'ı( manchester city'e), jose antonio reyes'i ( arsenal'e) ivan rakitic'i( barcelona'ya), aleix vidal'i( barcelona'ya) seydou keita'yı( barcelona'ya), christian poulsen'i( juventus'a), adriano correia'yı( barcelona'ya), fernando loirente'yi( manchester city'e) ve daha nice yıldızı birçok kulübe kazandırdı.

roma'nın sportif direktörü olduğu gibi sevilla'da olduğu gibi hemen genç, yetenekli oyunculara yöneldi. bu oyunculardan biride şu an roma'da harikalar yaratan cengiz ünder.

cengiz ünder şu an roma'da gösterdiği performası bir - iki sene daha göstersin önü çok açık.

monchi, cengiz için muazzam bir vizyoner; bir - iki seneye kadar cengiz'i real madrid'de, barcelona'da, juventus'ta, bayern münih'te veya ingiltere'nin büyük bir kulübünde cengiz'i görebiliriz.

bu azim, bu yetenek, bu çalışkanlık cengiz' de olduğu sürece buralarda cengiz'i görmek içten bile değil.

salah'ı satan roma daha bir sene geçmeden en az onun kalitesinde ve kalibresinde cengiz ünder'i buldu.

yolu açık olsun; umarım bu genç beni ve ona güvenen, destekleyen birçok futbolseveri yanıltmaz, ismini dünya ve türk futboluna altın harflerle yazdırır.