Cennet Mahallesi'ndeki Ethem'in Serveti Ne Kadar?

Cennet Mahallesi dizisinde zenginliği ve cimriliği ile tanınan Ethem'in servetinin ne kadar olduğuna dair dizide bazı ipuçları verilmişti aslında...
Cennet Mahallesi'ndeki Ethem'in Serveti Ne Kadar?

pembe, 35. bölümün ilgili kısmında kendilerini kaçıran mafyalara göttingenli ethem'in parasının euro olarak bankada durduğunu ve aylık 100 bin euro faiz aldığını söylemiştir. imdb'den cennet mahallesi sayfasına baktığımızda ilgili bölümün 2005 yılında yayınlandığını görüyoruz.

bölümün ilgili kısmını şuradan izleyebilirsiniz:


2005 yılında euro hesaplar için verilen yıllık mevduat faizine baktığımızda en yüksek yıllık %6 faiz verildiğini görüyoruz.


yıllık faiz: 100 bin euro x 12 = 1.200.000 euro
1.2 milyon euro = %6
ethem'in 2005 yılındaki serveti: 20 milyon euro

...

pembe, ethem'in en az 1 milyon euro parası olduğunu belirtmiştir. bu durumda (20 milyon euro > 1 milyon euro) pembe'nin söylediklerinde herhangi bir tutarsızlık yoktur. ethem de zaten hayati tehlikesi olsa da 100 bin euro faiz aldığı lafına itiraz etmeyerek pembe'yi doğrulamıştır.


gelgelelim; ethem, alamanya'ya işçi olarak gidip 20 milyon euro'yu nasıl biriktirmiştir? onun için de bugün türkiye'de otel zincirleri sahibi olan, yüz milyonlarca euro serveti olan alamancı dönercilerimize bakmamız yeterlidir. ethem'in vardır bir yamuğu ya da doğru yerlerde eniştesi. o kısmı savcıları ilgilendiren iştir...