Cinayetlerini Müritlerine İşleten Psikopat Seri Katil: Charles Manson

Dünyanın en ünlü seri katili olarak bilinen Charles Manson, kaldığı hapishanede bu sabah öldü. Bu psikopat seri katilin hayatına bir göz atalım.
Cinayetlerini Müritlerine İşleten Psikopat Seri Katil: Charles Manson


charles manson, her psikopat gibi sorunlu bir çocukluk evresi geçirmiştir. 16 yaşında babası belli olmayan bir annenin çocuğu olarak dünyaya gelir. sevgisiz büyür. annesi onu zırt pırt birilerine, hatta hiç tanımadığı birilerine bırakıp çeker gidermiş.


17 yaşından 32 yaşına kadar hapiste yatar. hapiste iken, insanları etkileme ve onların zayıf yönlerini işleme üzerine kabiliyetini keşfeder. çıkınca, bir hiç olmaktan kurtulup önemli birisi olmak için bu özelliğini kullanır. zamanının hippi grupları ile etkileşime girer ve bu olağanüstü gücünü onlar üzerinde kullanır. 


kendisine bağladığı kişiler, sanıldığı gibi dangalak hödük kişiler değildir hep. aralarında üniversite öğrencileri de vardır. şehir dışında eski bir film setinde kendilerine küçük bir komün hayatı kurar bu topluluk. manson burada onları bir güzel işler ve seri cinayetleri işletir.


federal ajanlarca katil müridleri ile yakalanıp içeri tıkıldığında şöhreti katlanarak artar.dışarıdaki müridleri ona daha da çok bağlanır ve sayısı artar. kendisi hücresinden onları yönlendirir. yakalanınca, kendisini yakalayan ajana "beni içeri atmakla bir şey başaramadın. içeride 15 yıl yattım ve içeride her şeyi biliyorum, gördüm" demiştir. ajandan, " yeşil odayı gördüğünü sanmıyorum" cevabını almıştır. 


idamla cezalandırılır fakat sonraları eyalette idam cezası kalktığından müebbete çarptırılmıştır. bugün halen dünya üzerinde hayranı en çok olan ve en çok hayran mektubu alan seri katil , daha doğrusu seri azmettiricidir. 


insanları etkileme gücü öyle yüksekmiş ki izlediğim bir görüntüde, müridlerine hapisteyken kendi duruşmasının olduğu adliyeye elleri ve kolları üzerinde emekleyerek gelmelerini emretmiş olduğundan, müridleri yerde köpekler gibi emekleyerek caddeler boyu ilerliyorlardı. kendisi bir bakıma barbar conan'daki büyücü tulsa doom'un gerçek hayattaki yansımasıdır.

tek bir kişiyi bizzat öldürmemiş olmasına rağmen, tüm cinayetlerin plancısı ve azmettiricisi olduğu için idam cezası almıştır yargılandığında. lakin idam günü gelmeden bulunduğu eyalette idam cezası kaldırıldığı için cezası müebbete çevrilmiştir. gençlik resimlerindeki o muzur delikanlı gitmiş, çökmüş bir adam haline gelmiştir mahpusta beter olasıca orospu çocuğu.

kendi deyimiyle "aile"sini alarak çölvari bir yerde çiftlik/kamp yeri gibi bir yerde yaşamaktadır. helter skelter kehanettir onun için. beyazlar ve zenciler savaşacak, o da kendisini isa ilan ederek ailesini çöle götürerek huzur içinde yaşatacaktır. kızlar onu mesih olarak görürler. adamları sadıktır. onun için cinayet işleyecekleri seviyeye geldiklerinde, bizim charles cinayetler planlar.


bak adamdaki mantığa bak;

cinayetleri öyle bir planlar ki, her öldürülen kişiyi zenciler (o dönemin kara panterler örgütü) öldürmüş gibi göstermek için duvarlara kanla yazılar (pis domuzlar, beyaz pislikler vs) yazdırır.

beyaz ırkçı örgütler de ayaklanacak zencileri öldürmeye başlayacak, böylece savaş başlayacaktır. ama işler bizim çarli'nin istediği gibi gitmez. ve linda kasabian adlı kız uyanık çıkar, bunu polise ispikler. polisler gelir ve yaka paça hepsini götürür. charles idam cezası alır. ama şansa bak ki, günü gelmeden idam cezası kalkar müebbete mahkum olur

her şey bir yana, 1970 yılında bir albüm çıkarmıştır kendisi. pek kişi tarafından bilinmez bu albüm. sağlam parçalar var, ama bayağı bir rahatsız şarkılar. bir delinin yazdığı belli şarkıyı amk.

"i once knew a man" şarkısı kadar tuhaf ama bir o kadar saykodelik bir şarkı dinlememiştim daha önce.

Charles Manson - I Once Knew a Man