Cinayetlerini Müritlerine Yaptıran ve Davranışları ile Kafaları Bulandıran Seri Katil: Charles Manson

Cinayetlerinin hiçbirini kendisi işlemeyen, müritlerine işleten bir seri katil: Charles Manson. Ünlü yönetmen Polanski’nin hamile eşi Sharon Tate’in evinde yaptıkları katliam da o döneme damgasını vuran olaylardan biri...
Cinayetlerini Müritlerine Yaptıran ve Davranışları ile Kafaları Bulandıran Seri Katil: Charles Manson

1934 doğumlu. 16 yaşındaki hayat kadını bir anneden doğmuş, defalarca hapse girmiş çıkmış, hiçbirini kendisinin işlemediği ve içlerinde polonyalı ünlü yönetmen roman polanski’nin hamile eşinin de olduğu sayısı bilinmeyen seri cinayetlerin katili suçlamasıyla cezaevinde... 

Roman Polanski'nin hamile eşi Sharon Tate, Charles Manson'ın müritleri tarafından 16 yerinden bıçaklanarak öldürülmüş, doğmamış çocuğu da paul richard polanski adıyla annesinin kollarında defnedilmiştir.


Sharon Tate- Kaynak: aol.com

felsefi derinliği nedeniyle bir tarikata, müritlere sahip ve cinayetleri bu müritlere işlettiği düşünülen, lehinde/aleyhinde şarkılar bestelenmiş-fan kulüpleri kurulmuş, filozoflukla delilik arasında bir zihinle, californiya'da idam cezası olmadığı için aldığı müebbet hapis için şartlı tahliye bekleyen manson'ın, cinayetlerden yargılandığı sırada mahkemede söylediği "şu sözler", üstünde tartışacağımız konuya atıf yapıyor:

bana tepeden bakarsanız bir "ahmak" göreceksiniz,
bana aşağıdan bakarsanız "tanrınızı" göreceksiniz,
bana karşıdan bakarsanız "kendinizi" göreceksiniz!

bu satırlar,

"insan, başkaları onda ne görüyorsa o'dur " diyen yunan filozofuyla, 'benliğin boş olduğu' düşüncesinde birleşir...

Yapılan röportajlarda, yaptıkları cinayetler sorulduğunda verdiği cevaplar ve tepkiler de bir o kadar ilginç.
Röportajlarında söylediği şeyler insanları ikiye bölmüş, kendisini suçlayan insanların yanında çok seven insanlar hatta müritler olmuştur.

Manson ise darbeyi 27 yaşındaki sevgilisinden yemiştir. 27 yaşındaki Afton Elaine Burton isimli kadın Mason ile evlilik kararı almıştı.Manson, kendisinden 53 yaş küçük sevgilisinin onun 'cesedini sergileyerek' para kazanmak amacıyla evlilik fikrine sıcak baktığını öğrendi ve evlilik hayali suya düştü.