Çin'e Giderek Ufkunuzu Katlama Fırsatı Sunan Harika Proje: Geleceğin Tohumları

Huawei aracılığı ile
Dünyanın sorunlarından sıkça bahsedilir ve çözüm yollarının neler olabileceği tartışılır. Çoğumuzun elinden bu sorunlara somut bir çözüm üretmek gelmez ancak lisans öğrencileri için Huawei'nin bu projesi, muhteşem bir fırsat diyebiliriz.
Çin'e Giderek Ufkunuzu Katlama Fırsatı Sunan Harika Proje: Geleceğin Tohumları

huawei’yi biliyorsunuz, kendileri 2012 itibarıyla dünyanın en büyük telekomünikasyon cihazı üreticisi. bunun yanında büyük bir şirket olarak insiyatif alıyor ve dünya için yararlı projelere de el atıyorlar. geleceğin tohumları projesi bunlardan biri. 

katılmak için yapmanız gerekenler şu şekilde

1. elektrik-elektronik, matematik, yazılım veya telekomünikasyon mühendisliği bölümlerinden birinde lisans eğitimi görüyorsanız bu programa başvuruyorsunuz. başvurular 3-15 mayıs arasında alınıyor. başlangıç tarihi ise 19 mayıs. yapacağınız şey ilk olarak okuduğunuz alanlarla ilgili, geleceğe dair hangi projelerin yapılabileceğini anlatmak.

2. aynı zamanda kariyerinize ve dünyaya dair nasıl hayalleriniz olduğunu anlatıyorsunuz. programda nasıl öne çıkabileceğinizi de eklemek şık bir hareket olur.


3. cnn türk’ten tanıdığımız cem seymen'in de aralarında olduğu bir jüri, projelerinizi ve düşüncelerinizi yorumlayarak belli sayıda öğrenciyi programa dahil olması için seçiyor.


4. ve çin’e gidiyorsunuz! evet, çin’in shenzen merkezli şirketi huawei, sizi yaklaşık iki hafta boyunca shenzen’deki merkezlerinde konuk ederek hem çin kültürünü, hem de şirket yapısını sizlere tanıtıyor.


5. ve yaptığınız şey sadece çin’i gezmek değil. orada sizin gibi farklı ülkelerden gelen başka mühendislik öğrencileri de olacak. farklı kültürleri ve dünyaları tanımak için de kaymak gibi bir seçenek açıkçası.


6. daha önce programa katılanlar, çin’den düşüncelerini hayata geçirme becerisine sahip biri olarak döndüklerini söylüyor. artık sosyal anlamda etki bırakacak güçte hissetmeleri de cabası.


kısacası hem çin’e gitmek, hem huawei gibi bir şirketi yerinde görmek, hem de yeni insanlar tanımak için bu proje, iki hafta geçirmenin en verimli yollarından biri. başvuru için sizi böyle alalım.