Çocukluğumuzun Güçlü Kahramanlarından Birini Daha Kaybettik: Western Efsanesi Bud Spencer

Bud Spencer'i, Terence Hill ile oynadıkları Dövüş, Vahşi Batı, Komedi filmleri ile biliyoruz. Düşmanlarını bir yumrukta etkisiz hale getiren iri cüsseli çocukluk kahramanımız da artık hayata gözlerini yumdu. Kariyeri boyunca yaklaşık 40 filmde rol alan Spencer Roma'da hayatını kaybetti. Geriye ise akıllarımızdaki hali kaldı...
Çocukluğumuzun Güçlü Kahramanlarından Birini Daha Kaybettik: Western Efsanesi Bud Spencer

31 ekim 1929 napoli doğumlu bud spencer (gerçek adıyla carlo pedersoli) bu akşam roma'da italya saatiyle 18.15'te hayatını kaybetmiş. açıklamayı biraz önce oğlu giuseppe pedersoli yapmış ve babasının ölürken acı çekmediğini, ölümü esnasında herkesin yanında olduğunu ve son sözlerinin "teşekkür ederim"*olduğunu söylemiş.

edit: hoax değildir, önemli italyan gazeteleri tarafından haber doğrulanmıştır.
12

iyice tanınabilse idol sayılabilecek bir adamdır. hayatı boyunca tek başına yaptıklarını, ortalama zeka ve beceriye sahip 10 insan gerçekleştirebilirdi.

1929 doğumlu olup hala hayatta olan bu ağamız;
- 1952 olimpiyatlarına italya adına katılıp yüzme dalında yarışmış ve "100 metreyi bir dakikanın altında yüzen ilk italyan" olma şerefine erişmiştir. 1956 yılındaki iolimpiyatlarda da yarışmıştır.

- olimpiyatlarda yüzme dışında sutopunda da kendini göstermiştir.

- avukatlık diplomasına sahiptir.
- helikopter ve uçak pilotluğu sertifikasına sahipir.
- 1981 yılında kurduğu mistral air uçak şirketini yönetmiş ve daha sonra italya posta teşkilatına satmıştır.
- oynadığı bir çok filmin senaryosunu kendisi yazmıştır.
- wiki'ye göre birkaç adet buluş yapmış ve patentini almıştır.
- yıllarca terence hill'e katlanmıştır (hehe)

bütün bunlar yetmezmiş gibi, 76 yaşında forza italia'dan siyasete atılmış, fakat roma vatandaşlarının tercihleri sonucu yönetime seçilememiştir. siyasete neden atıldığını soranlara şu cevabı vermiştir:
hayatım boyunca herşeyi yaşadım ama üç şey eksik kaldı. bunlar baletlik, jokeylik ve siyasetti. ikisini zaten yapamam, ben de siyaseti seçtim".

1960 dan beri aynı kadınla evli olup 3 çocuğa sahip bu amcamıza allah uzun ömür versin. süper adam!

bir çocukluk kahramanı.

adam dövmesinin yanında saf, ağır canlı, temiz kalpli ama buna rağmen ezilmeyen bir insan oluşuyla gönüllerde yerini bulmuştu. kendisine yapılan kötülklere sabrederdi, sabrederdi, sabrederdi baktı olmuyor, o ünlü adamın tepesinden dik inen yumruğunu geçirirdi kafaya.

aklımda bir boksörü eğittiği filmi (sonunda ringe kendisi çıkıyordu, gençliğinde maçtan önce bunun elini çekiçle kırıp şampiyonluğu elinden almış düşmanını iyice bir pataklayıp intikamını alıyordu) ve küçük uzaylı bir çocukla geçen maceraları kalmış..


adı bilinmeyen kahramanlar listesinde ilk sıradadır heralde kendisi. genelde atv sıkça filmlerini yayınlamasına rağmen adı bilinmez, şişko adamın maceraları tadında izlenip gülünürdü. "muz co"* adlı mükemmel filmini babamla beraber izleyip her sahnesinde yerlere yatışımızı hatırlarım da, bu filmin babamla ortak beğenimizi kazanan tek komedi filmi olması adamın kendisi kadar geniş bi çevreye hitap ettiğini gösterir kanımca.

çocukken beni çok güldürmüş, bugünse üzmüş aktör. huzur içinde uyu banana joe.

cocuklugumun koca göbekli kahramani. ölüm haberi cocuklugumdan bir parca götürdü sanki. üzüldüm.