Çoğu Kişiye Göre, Bugüne Kadar Üretilen En Çirkin Araba: Fiat Multipla

İtalyan otomobil üreticisi Fiat tarafından 1998-2010 arasında üretimi yapılan araba ön farlarının tasarımı nedeniyle bir ucube olarak nitelendirilse de fark yarattığı kesin.
Çoğu Kişiye Göre, Bugüne Kadar Üretilen En Çirkin Araba: Fiat Multipla


türkiye'de tek tük de olsa görebileceğiniz fiat modelidir multipla

1998-2002 arası modelleri ülkemizde var. aşırı tipsiz bir araçtır ama, iç mekanındaki genişlik, aydınlık görüş şu an hiçbir arabada yok. kocaman camları, aşırı yüksek tavanı vardır ve mükemmel bir görüş açısına sahiptir multipla. hani tipine göre değil de işlevselliğine göre araba arıyorsanız multipla sizin için diyebilirim. tam bir aile otomobili. biraz daha şekilli şukullu olsaydı ben bile binerdim.


tasarımında, şu sıralar bmw'nin tasarım şefliğini yapan chris bangle'ın payı büyüktür

kendisi bir tasarım değişikliği geçirmiştir

ön camın alt kısmının çıkık tasarlanması ve buraya farların yerleştirilmesiyle (kaputun arkasında ön farlar) alınan kötü eleştirilerin ardından makyajlanıp adam gibi bir çehreye kavuşan otomobildir multipla... kanımca d sütunundaki (arka yan kelebek camının arkası) kavisli tasarım da değiştirilseymiş iyi olurmuş. kanımca rakipleri arasından bir başarı sergilemesi zor...

makyajsız hali, italyanların ürettiği en çirkin araçlardan biridir

amma velakin, 2000 yılında european car of the year oylamasında 344 puan alan toyota yaris'den sonra, gayet iyi sayılabilecek şekilde 325 puan alarak 2. gelmiştir (kıyaslama için; bu yılın birincisi peugeot 308, 307 puan almıştır.) tüm testlerde, tipi haricinde her konuda tamamen olumlu yorumlar alan bir arabaydı. hatta şöyle bir bilgi var:

the exterior and interior design of the multipla was displayed at the museum of modern art (moma) in new york during its "different roads - automobiles for the next century" exhibition in 1999.[3] it won the top gear car of the year (1999) and was voted top gear magazine's family car of the year for four years in a row (2001–2004).

sonra araç makyaj operasyonu geçirdi, eli yüzü toparlandı. hatta bir mpv için gayet de güzel oldu.

aracın video incelemesi

dünya'nın en çirkin arabasının detaylı tek türkçe incelemesini ütüyle video çeken otomobil gazetecisi birkan demir çalışkan yapmış. enteresan bir video olmuş, çirkin ama eğlenceli gibi duruyor.

Evde Oturarak Mezun Olabilmeyi Sağlayan Güzel Olay: Online Üniversite