Çok Az Ünlünün Kıyafet Temasına Uyduğu Met Gala 2017'nin Kırmızı Halı İncelemesi

New York'taki Metropolitan Museum of Art'ta, kostüm enstitüsü tarafından 1948 yılından beri düzenlenen Met Gala, dün geceye yine damga vurdu. Her yıl farklı temada kıyafetlerin giyindiği galayı ''demesi kolay tabii'' değerlendirmiş.
Çok Az Ünlünün Kıyafet Temasına Uyduğu Met Gala 2017'nin Kırmızı Halı İncelemesi
Facebook/Vogue


bu sene insanlar ya sıkıcı ya varoş olalım diye sözleşmişler sanki.

güzel haute-couture parçalar var, eyvallah da met la bu! bu seneki tema "comme des garçons / rei kawakubo" ve "in-betweenness" yani aradalık. tasarımcı hala yaşıyorken böyle bir tema seçilmesi ilginç karşılanmakta lakin hatunun (kawabuko) son 40 yılın en baba tasarımcısı olduğunu belirtmişler. tezatlara odaklanan eserler; arada camlar engeller filan olmadan, ziyaretçilerle buluşacak.

galaya dönersek... iki anahtar kelime veriyorum: sıkıcı + varoş -bunun dışında şükür 1-2 istisna gördüm de gözüm şenlendi.

ama galerilerden gördüğüm kadarıyla yuhh denip tekrar bakılacak bir kostüm çıkmamış. evet acayip acayip şeyler var, gastelerde de görürsünüz yakında fakat tasarıma dair insanın içini hoplatan bir atıf göremedim şahsen.

katy perry'yi reglken deli sikmiş. fakat kendisi host olduğu için sorun değil; yakışır diyor geçiyorum.

A post shared by Who What Wear (@whowhatwear) onmadonna konusunda ne diyeceğimi inanın bilmiyorum. kadına nine dersem topa tutulurum muhtemelen fakat bi iğrenme geliyor bu kadını görünce. neden böyle anlamıyorum. hülya avşar'a bakarken de aynı his...

A post shared by Fox News (@foxnews) onolsen ikizler zaten rüştünü ispat etmiş durumda. oo vauvv değil ama beğendim. harmanlama konusunda ve tüm kokoşluğun içinde boho chic ayarını tutturmada müthişler.

A post shared by ExtraTV (@extratv) onbir "statement look" da rita ora hemşiremizden gelsin: saçıyla beyonce çağrışımı yapsa da en azından "ha? ne? noluyo? kimmiş bu?" dedirtecek bir kostüm.

A post shared by People Magazine (@people) onlily aldridge bir statement lookyakalamış . bi sinirimi bozdu ama bütüne bakınca fena değil.

A post shared by do you DIG it (@sarahdig_it) onpriyanka chopra hoşuma gitti nedense. yaratıcılıkta son nokta değil; eh, trençkottan elbise devşirme de ilk kez görülmüyor ama ona çok yakıştırdım. hayvansı bi seksapel var o özensiz özende.

A post shared by Sorabh Pant (@sorabhpant) onhalle berry roman düğününden çıkmış gelmiş; boyun devrilmeyesice.

A post shared by People Magazine (@people) onkardashian + jenner klanı; göt, meme, bacak filan derken kendilerine illa yer bulacak da ölümüne sıkıcı hepsinin kıyafeti.

A post shared by LIFE.RU #Шоу (@life.show) onaymeline valade adını ilk defa duydum fakat şu look ile favorilerimden biri oldu. resmen kusursuz işcilik. terzilik. sanat.

A post shared by Genean C (@effortlessstylze) onsolange knowles kardeş zaten gündelik hayatında da risk almaktan kaçınmayan bir zat. dolayısı ile dikkatimi cezbedenlerden biri oldu.

A post shared by The Met (@metmuseum) onclaire danes ile ilgili arada kaldım. gömleğin bu şekilde kullanımı hoşuma gitmedi değil. ankara düğününde memeleri baş kaldıran teyze gömleği gibi bi yandan ama son dakkada o topa da girmiyor böyle... yine de çabası takdire şayan hiç olmazsa.bella hadid kostüm olarak bu sene de "mükemmel vücut" giyeyim demiş. catsuit diyorlar bu tulumlara sanırım. bir timsahlık, kertenkelelik, yılanlık var kıyafette. donuk bakışlı mükemmel karı... yani övsem miii sövsem mi bilmiyorum. arka detayı çok güzel, kadının vücudu muazzam ama vitrin mankeni gibi. fazla mı düzgün nedir. anlamadım.ahanda mahallemizin delisi rihanna kızımız da şurada kendisinden başka kimsenin kotaramayacağı saçmalıkta bir commes des garçons2016 kreasyonuyla kırmızı halıyı şenlendirmekte. o ayakkabılar ne allahın cezası paçoz karı demek istiyorum fakat söz konusu rihanna olunca yine bi beğenesim geliyor.