Çok Tercih Edilmemesine Rağmen Etkili Çözüm Olan İğneli Epilasyon Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Sözlük yazarı "kirlikedi", kadınların tercih etmekte çekindiği iğneli epilasyondan bahsetmiş. İğneli epilasyonda dikkat etmeniz gereken şeyler, işlem sonrası yaşanabilecekler ve acı gibi bazı önemli noktalara göz atıyoruz.
Çok Tercih Edilmemesine Rağmen Etkili Çözüm Olan İğneli Epilasyon Hakkında Bilmeniz Gerekenler
iStock


iğneli epilasyon, emin ellerde yapılmadığı sürece uzak durulması gereken kıl-tüy operasyonudur.

bak bebeyim iğneli epilasyona ne zaman gidiyoruz, önce bunu netleştirelim

-lazer epilasyona gittin gittin ama artık lazerin görmediği ayva tüyler mi kaldı? ve bu tüyler seni -nedense bi tek seni- rahatsız mı ediyo?

-tatile gittin, marsık gibi yandın, afferim, ama tüyler uzadı ve sen de lazerden "meşin gibi olmuşssunuz zinhar uygulama yapamayız" dedikleri için boynun bükük mü döndün?

-afedersin dötünün kılları mı ağardı?

hah işte o zaman doooğru iğneci ablaya gidiyoruz.

bunu istanbul'da yapan çok az yer var ve malesef çok azı ehil, o yüzden seçiminizi iyi yapınız. lazer epilasyonla karşılaştırıldığında acısı çok daha hafiftir. bildiğin iğne işte. 


dikkat edilecek hususlar

-iğneniz mutlaka size özel olsun. şimdi bebeyim, bu ablanın kullandığı bir cihaz var, o cihazın ucuna iğne takılıyo ve iğneden geçen elektrik akımıyla kıl köküne "kahrolll düşman al sana bomba" dercesine veriyo coşkuyu. kesinlikle sizden önce açılmış ve kullanılmış bir iğne olmamasına dikkat edin. gözünüzün önünde paketten çıkarılsın ve o iğneyi her seanstan sonra yanınıza alın, siz götürüp getirin. benim gittiğim yerde iğne için de ekstra ücret ödemiştim, bir seferlik 10 tl bişi. sonrasında hep aynı iğne kullanılabiliyo, onda sakınca yok.

-ince ve sarı tüyler için bu operasyon yapılabilir ve tabi ki beyaz tüyler için. yüzünüzde beyazlamış tüyler var ve rahatsız oluyosanız lazer onlara etki etmiyor, bunun tek çaresi iğneli epilasyon işte.


-bir de teninizin rengi önemli değil, isterseniz tatilden dün dönmüş olun, isterseniz solaryumdan yeni çıkmış olun fark yapmıyo, iğneci abla sizi hemen uygulamaya alabiliyor.

-fakaaat, önemli bir nokta şudur, tüylerin en az cımbızla tutup çekilebilecek kadar uzun olması lazım, yani kaymak gibi traşlanıp da gitmeyin derim. çünkü tüyü cımbızla tutup iğneyi köküne bastıracaklar, o yüzden tutmalık bi tüy uzunluğu olmalı.


-dediğim gibi acısı azdır, etkisi çoktur. öyle de can bişeydir bu iğneli epilasyon. süre olarak tabi ki lazerden çok daha uzun sürer. lazerde 10 dakka sürecek bi iş, iğneli epilasyonda 1 saat sürebilir. çünkü tek tek kıl köklerine girilmektedir.

-fiyatlandırma da bu yüzden saat hesabına göredir. yani dakikası bilmem kaç tl, şeklindedir. hafif bir kızarma olur normaldir, lazer kadar kızarıp bozarmazsınız. ama çok fena şişersiniz.!!! uygulama yapılan bölge yoğunsa ve uzun saatler boyunca üstünde çalışılmışsa, o gece aynaya baktığınızda kesinlikle korkmayınız.

-yüzüne yaptıran biri olarak ertesi sabah davul gibi bir suratla uyandığımı, allah allah yüzüme kedi mi oturdu ki, diye düşündüğümü hatırlıyorum. banyodaki çığlığımdan hiç bahsetmiciim!

-lakin sabırlı olunuz, 1-2 güne kadar şişlik inmektedir. ha baktın inmiyo, bi krem var (reklam olmasın "acme" diyelim) o krem şişliği alıyor. max. 3-4 gün içinde şişlikler iniyor ama kızarıklıkların geçmesi biraz daha uzun sürebilir. sonuçta iğne giren yerler kabuk bağlayabilir vs. böyle de anlatınca ne biçim iş bu ya, dediğinizi duyar gibi oluyorum ama lazerin etki etmediği tüyler için başka seçenek yok bebeyim. :'(