Cübbeli Ahmet'in ''Kıdem Tazminatı Caiz Değildir'' Açıklamasına Ekşi Sözlük'ten Gelen Tepkiler

Ülke gündemini bir süredir meşgul eden kıdem tazminatı mevzusu Cübbeli Ahmet Hoca'ya Flash TV'de katıldığı bir program sırasında sorulmuş. Önce cevabı izleyelim ve sonra da Sözlük yazarlarının tepkilerine bir bakalım.

marx boşuna dememiş "din kitlelerin afyonudur." diye. işçi sınıfının en temel haklarından birinin caiz olmadığını söyleyip sermayeye ve sömürüye daha büyük destek olamazdı cüppeli.

din-vahşi kapitalizm ilişkisini gösteren en büyük açıklamalardan.

velakinki kul hakkı caizidir hatta kul hakkıyla hacı olmakta da sakınca yohtur.

ama inşaat şirketleri %500 kar ederken risk almış oluyorlar onun karşılığı oluyor.

nasıl da kendinden emin söylüyor caiz değil diye. dayandırdığı nokta da kendin çıkmak istiyorsan alamiyorsun işveren çıkarmak istiyorsa neden odesinmiş sen zaten maaşını almışsın.

bak hele sen şark kurnazına. 0 bilgi ile hukuk master degree açıklamaya bak sen.

çok yüz verildi zamanında bu tip adamlara. yok komik, yok söyle yok böyle.

gidiş iyi değil, cahillik bu kadar prim yapmamalı.

"sen alma lan o zaman!" diye yanıtlanabilecek zırvalamadır.

biri söyle demiştir, söylemiştir. yoksa kıdem tazminatının ne olduğundan haberi falan yoktur.

artırıyorum ve maaşın da caiz olmadığını düşünüyorum. hepimiz, devletimizin bekası için bedava çalışmalıyız. yemeğimizi versinler yeter.

yanmayan kefen satıp, jet ski'ye binen adamın lakırdısı.

edit: bu eşsiz beyfendiyi, "jetskiye binmekte ne var" diye savunanlar oluyor mesajla. insanlara, sabırlı, kanaatkar vb olmayı öğütleyip, kendisi lüks içinde yaşayanlara ithafen yazıldı o. yoksa, ne skime binerse binsin millet. çok da jet skimdeydi.

bence cüppeli haklı. kıdem tazminatını cahil hocaya soran bir işçiye o kıdem tazminatı haramdır. zıkkımdır. ama kıdem tazminatı hakkı için yıllarca mücadele etmiş bilinçli bir işçi için anasının ak sütü gibi helaldir.