Darbenin Kaderini Değiştiren İsimlerden Biri: Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir

15 Temmuz'da gerçekleşen darbe girişiminin başarıya ulaşamamasının birçok sebebi var. Onlardan biri de canı pahasına kahramanca bir duruş sergileyerek çok kritik bir noktada çok kritik bir müdahaleye imza atan Ömer Halisdemir.
Darbenin Kaderini Değiştiren İsimlerden Biri: Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir

özel kuvvetler komutanı zekai aksakallı paşanın emir astsubayı olan kahraman şehidimiz.

mete yararın anlattıklarıyla öğrendik bu kahramanın nasıl bir dirayet gösterdiğini. paşanın 2 emir astsubayı olan şehidimiz, o gece kışlada görevliymiş. vatan haini darbeci general semih terzi yanındaki 20-30 kişilik darbeci grupla özel kuvvetler komutanlığına geliyor ve şehit astsubayın yanına geliyorlar emir komutayı ele geçirdiklerini söylüyorlar. amaçları özel kuvvetler komutanlığını ele geçirmek ve kendilerine olası yapılacak operasyonları engellemek. şehit astsubayımız şehit olacağını bile bile çekip darbeci generali vurup öldürüyor. karşısındaki kalabalık darbeci grup tarafından da şehit ediliyor.

daha sonra komutanlarını kaybeden darbeci grup kışlayı ele geçirmeye çalışsada kışlada ki özel kuvvetlere bağlı birlikler buna izin vermiyor.

bu sırada darbeciler ankara'da polis özel kuvvetler daire başkanlığına saldırılıyor onlarca polisi şehit ediyorlar. özel kuvvetler komutanlığını da ele geçirip kendilerine karşı yapılacak operasyonları engellemek istemişler ve başarılı olsalar genelkurmay başkanı ve kuvvet komutanlarını rehin tutuldukları noktalardan kurtaran, genelkurmay karargahını darbecilerden temizleyen bordo berelilerin operasyonlarını aksatacaklardı belkide mani olacaklardı.

işte bu astsubay çok stratejik ve önemli bir noktada devletinden vatanından milletinden yana olmuş, sonunda ölüm olduğunu bile bile dik durmuş geri adım atmamış ve darbecilere geçit vermeyerek ele başlarını vurmuş ve şehadete yürümüştür.

bu halk kendisini unutmamalı şehit olduğu kışlaya adı verilmelidir.

ruhu şad olsun.

kızı çok akıllı, ufku çok geniş, çalışkan, karakterli ve geleceği parlak bir öğrencidir. seneye üniversite sınavlarına girecek. aksi olmayacağından eminim gerçi ama umarım geleceğini etkilemez.

babası da çok neşeli kızıyla ilgili bir veliydi.