Diğerlerinden Farklı Olarak Zekayı Tahrik Edici Bulanlar: Sapyoseksüeller

Bilgiyi ve zekayı esas güç olarak görüp ona hayranlık duymakla ortaya çıkar. Sapyoseksüellere seksi gelen şey zekadır. Tabiri doğruysa salak insanlara da tahammülleri olmaz.

ing. sapiosexual

entelektüellikten ve kullanimindan hoslanip buna bağlanan kisi olarak tanimlaniyor. akıllı veya zeki sözcüğünün latincesi olan sapien ile sexualis'in birleşmesinden oluşan sapioseksüalite "ben onun beynini seviyorum"culuk daha tam olarak.
zeka, espri yeteneği ana kriterler. bir de entelektüel birikimle sorgulayıcı zihin.

sapioseksüelliğin ülkemiz için bir kurtuluş noktası olduğunu belirtir, ekşi sözlük'e bu kelimeyi tanıtırken tüm zeki ve espritüel insanların bu kelimeyi kullanip trend haline getirmesini talep ederim.

"bugün sapyoseksüelliğiniz benim içimi açtı canan hanım" "teşekkür ederim niçe bey, o sizin sapyoseksüelliğiniz. "

"me? i don't care too much about the looks. i want an incisive, inquisitive, insightful, irreverent mind. i want someone for whom philosophical discussion is foreplay. i want someone who sometimes makes me go ouch due to their wit and evil sense of humor. i want someone that i can reach out and touch randomly. i want someone i can cuddle with. i decided this all means that i am sapiosexual."

referanslar:
http://www.urbandictionary.com/…term=sapiosexuality

bahsedildiği gibi "ben onun beynini seviyorum'culuk" olmayandır.

çünkü "ben onun benynini seviyorum'culuk" ya da "ben onun zekasından etkilendim'cilik"te "seksüel" bi' etken olması şart değildir. ancak sapyoseksüel kelimesinin içinde seksüel kelimesi mevcut. kısaca zekayı cinsel anlamda çekici bulmaktır, kısaca "ben senin beynini sikeyim'cilik" de diyebiliriz.

bunlar da bir çeşit güce tapandır, zira bilgi güçtür, zeka güce ulaşacak araçtır. yoksa sadece evdeki iq testi sonuçlarını görmekle olacak iş değil. asıl seksi olan güçtür, iktidardır. zeka bence buna ulaşacak potansiyelin göstergesi olduğu için seksidir. bu nedenle bir alanda çok iyi olan biri o alanı anlatırken seksidir. yoksa bir quantum mekaniği olsun efendim bir helikobakteri olsun, bir rusya'nın sıcak denizlere inmelerindeki asıl amaçları olsun gerçekten tek başına her bağlamda dikkat çekici değildirler. ama geceyarısından sabahın dördüne kadar jön türkler miydi ittihatçılar mıydı, bir sehpanın başında dinlemişliğim vardır. dolayısıyla mesele herhangi bir alandaki iktidarın sunulması meselesidir.