Disney'in Streaming Servisi Disney+'ta Yer Alacak Marvel Dizi ve Filmleri Neler?

Marvel Sinematik Evreni (Marvel Cinematic Universe/MCU), Avengers: Endgame'den sonra devam edeceğinin sinyallerini verdikten sonra bazı projeler de yavaş yavaş açıklanmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde belli olan ve MCU'ya dahil edileceği kesinleşen dizi ve filmleri paylaşalım istedik. Umarız Netflix'in Marvel dizileri de bu vesileyle devam eder.

1) wandavision

1950'lerde geçecek olan ve scarlet witch ile vision'un maceralarını göreceğimiz sürükleyici dizi. başrollerde pek tabi: paul bettany ve elizabeth olsen olacak.

2) loki

thor'un dengesiz üvey kardeşi loki'nin endgame'de tessaract'ı çalmasından sonra büyük ihtimal buradan konu olacak kahramanımızın maceraları. pek tabi: tom hiddleston başrolde olacak.

3) hawkeye

jeremy renner'ın marvel sinema evreni'nde clint barton, alias hawkeye rolünde gördüğümüz kahramanımızın dizi versiyonu. marvel comicslerinde kendisinden sonra hawkeye olacak kate bishop'u yetiştirdiğini bildiğimizden bu dizide de konunun aynen bu şekilde olacağı yazılıp çiziliyor. zaten kate, comicslerde young avengers ekibinden.

4) falcon and the winter soldier

anthony mackie ve sebastian stan tekrar karşımızda olacak. captain america`dan devraldıkları bayrakla, maceralarına devam edeceklerdir şüphesiz.

5) son olarak marvel çizgi romanlarından bildiğimiz what if ve iki tane de marvel belgeseli olacak


not: dizilerin sadece tarihleri net değil. disney plus 12 kasım 2019'dan itibaren açılacak. sonbahar sonu veya 2020'den sonra da diziler gelecektir. şimdilik bu kadar...

kaynaklar:
1 2

Netflix'te Yayınlanan Marvel Dizileri Neden İptal Edildi?