Doğaüstü Güçleri Olduğu Düşünülen, Penisiyle Meşhur Rus Efsanesi: Rasputin

Seks gücüyle ünlenmiş, insanüstü yeteneklere sahip olduğu düşünülen, penis boyutu bile tarihe geçen Rus efsanesi Grigori Rasputin'in hikayesi.
Doğaüstü Güçleri Olduğu Düşünülen, Penisiyle Meşhur Rus Efsanesi: Rasputin

asıl adı gregory yefimoviç novih olan rasputin, sibirya'nın prokovskoye köyünde doğmuştur. okumayı çok geç öğrenebilmiştir. çocukluğunda oldukça haşarı olan rasputin, komşularının evlerini geceleri pencere en gözetlemeye bayılırdı. bu nedenle çok kez babası tarafından yakalanmıştır. 

18 yaşında bir manastıra girerek burada sapkın mezhebine ilk adımları atmıştır. henüz küçük bir çocukken gezgin bir medyum tarafından keşfedilen rasputin'in hipnoz ve hafıza yeteneği onu çok ünlü bir keşiş yapacak kadar ileriydi. bu yetenekleri nedeniyle 1905 yılında çar ailesiyle tanıştı. çareviç aleksey'in kalıtımsal ve ölümcül kan hastalığını medyumundan öğrendiği bitkiler ile geçici olarak tedavi etti. bu tedavi nedeniyle çar ailesiyle yakınlaştı ve devlette oldukça yüksek bir konuma geldi. 


sapkın partilerine tam gaz devam eden rasputin, yusupov'un eşi irina'ya göz dikti ve onunla birlikte olmak istedi. bunu anlayan yusupov, birkaç adam toplayarak rasputin için bir cinayet planı hazırladı. yusupov, karısı irina ile birlikte olması için rasputin'i evine davet etti. bu planın farkında olan rasputin yine de eve gitti. zehirli pasta ile zehirlendi, ölmedi. çünkü panzehir içerek buraya gelmişti. zehirli şarap içirildi, yine ölmedi. bunu anlayan yusupov, rasputin'i tabancası ile vurdu. yine ölmedi. adamları ile rasputin'i bağladı ve öldüğünü zannederek moria ırmağına attı. ırmakta can çekişen rasputin öldü. cesedi ırmaktan çıkarıldıktan sonra bile bir kolunu bağından çözebildiği görülmüştür. bunlardan olayı kendisi dokuz canlı olarak anılır.

yaşamı ve ölümü henüz tam olarak aydınlatılmamıştır rasputin'in. özellikle ölümü ve cinsel yaşantısı çeşitli efsanelere konu olmuştur.

rasputin'e çarlık rusya'yı penisiyle yıkan adam da diyebiliriz. henüz 18 yaşındayken cinsel gücü arttırıyor diye kendilerini kırbaçlayan bir tarikata üye olan ama cinsel gücü nirvanaya ulaştığı için bir süre sonra bu tarikatı bırakıp felsefelerinin bir kısmını değiştirip kendisine özgü bir felsefe elde etmiş.


rasputin'in felsefesine göre toplumun ahlaksızlık diye nitelendirdiği şeyler aslında tanrı huzurunda birer ibadettir. (genel olarak cinsel içerikli olanları ele almış) toplumun bu yasaklarına karşı çıkmalı ve bir ibadet edasıyla tanrıya hizmet edecek yeni yavrucaklar dünyaya getirilmeli. aslında bu felsefesine bakılarak rasputin'in başarısındaki sırrı anlayabiliriz. insanlık, yüzyıllar boyunca uçkurunun verdiği kararlar yüzünden ne çileler çekti. bu konuda pek yapabilecek bir şey de yok. insan doğasının bir parçası olan uçkur sevdası her ne kadar bastırırsa da en basit bir fırsatta hemen ortaya çıkıverir. rasputin'in felsefesinin temeline bunu yerleştirmesi onun ne kadar iyi bir insan sarrafı olduğunu gösteriyor.


gelelim bu adamın altın çağını yaşadığı döneme. çarlık rusya'da işler pek parlak değildi. halk ağır vergiler altında eziliyorgeçimlerini sağlamak için geceleri gündüzlerine karışıyordu. bir isyan için ortam hazır ama basit bir kıvılcım gerekiyordu. işte böyle bir dönemde çar 2. nikola da kendi derdine düşmüş mirasçısı olacak oğlunun hemofili hastalığıyla uğraşıyordu. tabi o dönemler tıp henüz ilerlememiş bu hastalığın da çaresi daha bulunamamıştı. bu çaresizlik karşısında çar 2. nikola ve çariçe çareyi en son doğa üstü güçleri olanlarda bulmaya çalıştılar. işte rasputin'in serüveni bu sayede başladı. çocuğu nasıl iyileştirdiği pêk bilinmiyor ama sonuçta hem rusya için hem de rasputin için yeni bir dönem böyle başladı.

bir iyiliği karşılıksız yap derler ya işte bu cümle rasputin'in lügatında yer almıyor. yaptığı bu iyiliği köküne kadar kullandı. bir süre sonra artık parlementonun da üstünde bir mevkiye kadar yükseldi. bu durum elbette halkı ve parlementoyu sıktı ve bir nefret akımı başladı.


rasputin tüm gücünü uçkurunu doyurmak amacıyla kullandı. çariçeye bile bulaştığı efsaneler arasında bulunuyor. hatta parlementoya çar 2.nikola durumun farkına varsın diye soru önergesi bile sunulmuş ama o kadar şeyi göremeyen çar bunu da göz ardı etmiş.

şöyle ya da böyle rasputin belli bir siyasi güç elde etmiş. ama bu esnada birinci dünya savaşı başladı ve halk gitgide daha da zayıf düşüyor ve isyan bayrağını kaldırmaya daha da yaklaşıyordu. bu esnada değişik bir adamın resmi olmasa da yönetim üzerindeki etkisi herkes tarafından biliniyor. (günümüz siyasetinden bunun yeni versiyonunu bulabiliriz)

bütün bunlar zamanla fişi çekti ve rasputin'in o gizemli ölümü gerçekleşti. daha sonra çarlık rusya yıkıldı. bunun nedeni elbette bir penis değil ama sonuçta bu gizemli penis bütün bunları tetikleyen bir neden olduğu aşikar.


rasputin'in rus tarihindeki yeri bu şekildeydi. kişisel olarak da pek çok söylentiye konu olmuştur kendisi. çok pis kokarmış. çünkü rasputin'e göre eskiden erkekler savaşa gittiklerinde yıkanmaz ve terleriyle eve dönerlermiş bu şekilde erkekliklerini gösterir cinsel güçlerini açığa çıkarırlarmış.

hipnotize edici gözleri varmış. bu konuda ben kesinlikle onlara katılıyorum. şu anda bile fotoğraflarına bakınca etkilenmemek elde değil.

penisiyle ilgili olarak da söylenecek pek bir şey yok. penisine sağlık rasputin reis.