Doğu Ekspresi'ne Bilet Almak İsteyip de Bulamayanlar İçin İşe Yarar 2 Bilet Bulma Yöntemi

Doğu Ekspresi konusunda bilet bulamadığı için üzülenleri sevindirecek bir haberimiz var. Hala o çok istediğiniz tren seyahati için bir umudunuz var, nasıl mı? Sizi böyle alalım.
Doğu Ekspresi'ne Bilet Almak İsteyip de Bulamayanlar İçin İşe Yarar 2 Bilet Bulma Yöntemi
iStock


doğu ekspresi turunda bir ay sonrasının biletleri sabah 7-10 arası bir saatte çıkar, ancak bu biletler acentalar tarafından çoktan rezerve edildiği için trenin çoğu dolu gözükür.

bilet alma yolları (bildiğim iki tanesi):

1- eğer o vagonda yer varsa bu durum vagon isminin yanında parantez olarak görünür. o vagonları gözümüze kestiriyoruz, parantez içindeki sayı 0 olmadığı müddetçe umut var.

+ parantez içindeki sayı boş yer sayısıysa neden vagonda boş yatak göremiyorum?

- bir kişi boş olan koltuğa tıkladığında sistem o koltuğu ona 10 dakikalığına rezerve eder. rezerve edildiği için ekranda boş olarak gözükmez ama parantez içinde gözükür. insanlar arkadaşlarıyla aynı kuşette/odada yer almak için rezerve edip diğer yatakların boşa düşmesini bekliyorlar. hedefimiz bu 10 dakikanın sonunda o yatağı almak!

bu ekranda sürekli f5 yapıyoruz. 2 kişiysek bir kişi cinsiyetleri erkek, bir kişi kadın yaparak denerse şans yükselir. (ekran açılır açılmaz cinsiyetleri seçelim ki boş yere tıkladığımızda cinsiyet sormasın) çünkü kadın olan odada kadın, erkek olan odada erkek bileti alınabiliyor. kadınların yanı mı boşaldı? hop arkadaşınız o yatağı alır, erkeklerin yanındaki mi boşaldı? hop siz aldınız. aynı yöntemle bekleyerek diğer yatağı da alabilirsiniz.

2- benim de bilet bulduğum daha fazla şansa dayalı yöntem. birinci yöntemde iki kişiyi yan yana denk getirememiştik,hep farklı kuşetlere düştük, üzüldük. o günün akşamı bir ay sonrasına baktık, hepsi alınmış. sonra önceki günlere bakayım derken iki hafta önceki cuma gününde yataklı vagondaki bir odanın boş olduğunu gördüm, laps diye aldım. muhtemelen biri iptal etti ve bu bana denk geldi, bu tür durumlara rastlayabilirsiniz. az önce baktım üç hafta sonrasına bir adet yataklı oda hala boş gözüküyor örneğin. ne zaman kime denk gelir bilinmez. planlar her zaman bozulur, biletler her zaman iptal edilir. önemli olan size denk gelmesi.

Bu içerik de ilginizi çekebilir