Dünya Dışı Varlıklar Tarafından Gönderildiği İhtimali Üzerinde Durulmuş Radyo Dalgası: Wow!

1977 yılında Dr. Jerry R. Ehman tarafından Ohio Devlet Üniversitesi'nde radyoteleskop ile kaydedilen 72 saniyelik bir radyo sinyali bulunuyor. Ehman bilgisayar çıktısındaki izini daire içine almış, sayfa kenarına "Wow!" yazmış fakat tüm uğraşlara rağmen bir daha sinyal yakalanamamış.
Dünya Dışı Varlıklar Tarafından Gönderildiği İhtimali Üzerinde Durulmuş Radyo Dalgası: Wow!

15 ağustos 1977'de big ear radyoteleskopunun tespit ettiği 72 saniyelik, oldukça şiddetli sinyal. yapılan hesaplamalara göre sinyal, yay takımyıldızı'nda yer alan 120-220 ışık yılı uzaklıktaki chi sagittarii yıldızlarından gelmiştir. dünya dışı zeki varlıkların olduğunu savunanların elindeki en güçlü kanıt olduğu söylenmektedir. ancak yapılan tüm çalışmalara rağmen sinyal tekrar alınamamıştır.

bugüne kadar milyarlarca dolar harcanan seti projesinin elle tutulabilir "tek" dünya dışı olabilme olasılığı taşıyan sinyal. o günden beri, benzer bir sinyal bekliyoruz ve seti at home projesi kapsamında milyonlarca bilgisayar kullanıcısı verileri işlemesine rağmen bir benzerine hala ulaşamadık...

Seti at Home projesinden

şimdi de iki kuyruklı yıldızdan geldiği hipotezi ortaya atılmış.

kozmik anafor linki

kanımca dünya tarihinin en gizemli olaylarından biridir. zira, insanların çoğunluğu için "gizemli" olan olayların neredeyse tamamı bilimsel bakış açısı tarafından mantıklı açıklamalarla çürütülür, hatta inceden alaya alınır. fakat "wow signal" bilim dünyası için de açıklanamamış bir gizemdir. polis telsizi vs. açıklamalar çürütülmüştür. halen sagittarius takımyıldızından gelen ve tekrarı hiçbir zaman tespit edilemeyen bir sinyal var ortada ve 38 yıldır kimse kesin bir açıklama bulmuş değil.