Dünyanın Parasını Vermeden Araba Farını Temizleme Yöntemi

Araba farını, dışarıya paranızı saçmadan kendiniz de oldukça uygun bir maliyetle temizleyebilirsiniz. Araba/otomobil/araç farı nasıl temizlenir?
Dünyanın Parasını Vermeden Araba Farını Temizleme Yöntemi

bildiğiniz üzere, plastik olan farların zamanla rengi soluyor ve farlar aydınlatma gücünü kaybediyor. ayrıca görüntü olarak da çok kötü bir hale geliyor. bu farları temizletmek için dünyanın parasını vermektense kendiniz bu sararan, kararan, rengi solmuş veya bulanık hale gelmiş (hangisini tercih ederseniz) farlarınızı iki saatinizi ayırarak sıfır hale getirebilirsiniz.


şimdi diyeceksiniz ki; pastaya vereceğim paraya farları temizlettiririm başka yere. öyle değil işte. pastayı her daim otomobiliniz için kullanabilirsiniz ya da birinden çok cüzi miktarda alabilirsiniz.

ihtiyacınız olan malzemeler

- pasta


- 1500 ve 2000 numara su zımparası


- pasta keçesi ya da üstübü


- boş sprey kutusu


- su
- temiz bez
- kağıt bant


temizlik aşaması

bu malzemeleri hazırladıktan sonra ilk işimiz farların çevresini kağıt bant ile güzelce kapatıyoruz. iki kat halinde olursa çok daha iyi olur. 


ardından, farları sprey yardımı ile güzelce ıslatıp vuruyoruz 1500 numara zımparayı. dairesel hareketlerle her noktasını yaklaşık 15 dakika zımparalıyoruz. bu işlem esnasında sürekli su sıkıyoruz. ardından geçiyoruz 2000 numara zımparaya. onu da aynı şekilde su ile yaklaşık 15 dakika zımparalıyoruz. hatta bu zımpara kağıtlarını bir gece önceden ıslatıp su içinde bekletirseniz sonuç daha güzel olur.

işlem bittikten sonra farları bol su ile yıkayıp kuruluyoruz ve pasta uygulama işlemine geçiyoruz.


pasta cila makinesi varsa işiniz kolay. düşük devirde uygulama yapıyoruz. yüksek devirde farları yakma ihtimaliniz acemiyseniz çok yüksek. fakat yok ise hiç dert etmeyin, bileğiniz yine yetecektir. keçe ya da üstübü ile başlıyoruz ovalamaya nohut büyüklüğünde iki üç pasta damlatıp. ovaladıkça göreceksiniz ki farlarınız ilk günkü halini alıyor. siz farların parladığını gördükçe daha çok ovalayacaksınız emin olun. en sonunda temiz bez ile farları siliyoruz.

kolay gelsin.