Dünyaya Gelme Deneyimini Çekilebilir Kılan Muhteşem Bir Olay: Kedi Sahibi Olmak

Kedi sahibi olunmadan kesinlikle anlaşılamayacak, "ya kedi ya ben" diyen nice babayı işten eve kedi sevme hevesiyle döndürtecek enfes bir deneyim kedi sahibi olmak. Ekşi Sözlük yazarı "evde liyakat kalmamis", kedi sahibi olmayı kısaca özetlemiş.
Dünyaya Gelme Deneyimini Çekilebilir Kılan Muhteşem Bir Olay: Kedi Sahibi Olmak
iStock

kuvvetle muhtemel artık ömrünüz boyunca kedi sahibi olacaksınız demektir. ömür boyu kedi sahibi olmak tüysüz kıyafet giyememek, yalnız yemek yiyememek demektir. masanın üzerinde bardak bırakamaz, evden üç gün ayrı kalamazsınız. yemeğinizden tüy çıkmasına hiç aldırmazsınız.

kediniz biraz fazla uyusa endişelenip dürtmek, hayvancağız hevesle oyun oynayana kadar içi rahat etmemek kedi sahibi olmanın değişmez kurallarındandır. kum değiştirirken benden çok sıçmışsın eşşoleşşek diye söylenmek farzdır. tüm camlara sineklik taktırmak yine de yaz sıcağında odadan çıkarken camları kapamak şarttır.


kedi sahibi olmak banyo/tuvalet kapısını asla kapamamak, acı acı miyavlamalar son bulsun diye alelacele duş almaya alışmaktır. kedi sahibi olma konusunda repütasyon kazandıkça kediler yalanırken kafanı uzatır kedini denersin, mis gibi yeni yıkanmış kedi kokusunu içine çekersin.

hep güzel değildir kedi sahibi olmak.

yardıma muhtaç kedi görünce kafanı çeviremezsin, evini açarsın, yuva ararsın. yuvalandıramadığın başına kalır, evdeki kedinle aran açılır. ama sonra yine düzelir, kaldığın yerden +1 kediyle devam edersin.


sonra bir gün ömrünün on beş yılını beraber geçirdiğin kedini kaybedersin, o sırada yanında olmadığın için kendini hiç affetmezsin. günlerce kendine gelemezsin. bir daha asla kedi almıycam dersin.

yine alırsın. yine yaşarsın. yine seversin.

iyi gidiyordu halbuki, durduk yere üzüldüm.