Duygularımızın Gücünün Düşündüğümüzden de Fazla Olduğunu Kanıtlayan Şaşırtıcı Deneyler

Okuduktan sonra duygularınıza olan saygınızı artıracak bir yazı yazmış Sözlük yazarı ''bazenzazen''.
Duygularımızın Gücünün Düşündüğümüzden de Fazla Olduğunu Kanıtlayan Şaşırtıcı Deneyler
iStock.com


duygularımızın, kelimenin tam anlamıyla, dünyamızı şekillendirdiği üstelik sadece evreni algılayışımızı değil gerçeğin ta kendisini fiziksel olarak değiştirip belirleyebildiği gerçeği farklı biliminsanı gruplarıyla yapılan 3 farklı araştırmaların birleştirilmesi ile ortaya çıkarılmış.

ilk deneyde insan dna'sı izole edilmiş bir kaba mühürleniyor. 

ve diğer odadaki dönorun duygusal degisimlerinden dna'sının etkilendiği, pozitif bir duygu ile dna'nın gevşediği, negatif bir duygu ile ise kasildigi gözleniyor. dolayısıyla biliminsanları bu durum ile ilgili insan duygularının geleneksel fizik yasalarına karşıt şekilde etkiler ürettiği sonucuna varmışlar.


buna benzer ama bununla alakasız diğer deneyde de donörlardan beyaz kan hücreleri alınarak elektriksel değişimleri gözlemek üzere ilki gibi diğer odalara konuluyor. 

donöra da çeşitli duygusal uyaranlar içeren video klipler izletiliyor. hem donör hem de onun dna'sı farklı ekranlarda görüntülenirken dönorun duygusal iniş çıkışları ile farklı yerdeki dna'nın elektriksel iniş çıkışlarının aralarında hiçbir gecikme, hicbir gecis sureci olmadan özdeş olduğu gözleniyor. yani dna'nın iniş çıkış zamanları ile dönorun iniş çıkış zamanları tam olarak örtüşüyor ve dna ile donörun arasındaki mesafe artsa bile bu değişmiyor. sonuç olarak donor ve dna'sı zaman ve mekanın ötesinde bir iletişime sahipler.


üçüncü deney ise daha şok edici. biliminsanları dna'nın fizik dünyamızdaki etkisini gözlemlemişler.

 etrafımızdaki dünyayı oluşturan ışık fotonlarını bir vakumun içindeyken fotonların konumlarının tamamen rasgele olduğu gözlemlenmiş ama insan dna'sı vakumun içine yerlestirilince ışık fotonları artık rasgele değil tam olarak dna'nın geometrisini izleyerek düzene girmişler. yani dna'mız dünyamızı oluşturan ışık fotolarını bile etkilemiş!

çalışmayı yapan biliminsanları fotonların hareketlerini "şaşırtıcı ve mantıksızca" bulmuşlar ve şunu da eklemişler: "yeni bir enerji alanının olasılığını kabul etmeye mecbur kaldık."


bu üç çalışmanın üzerine yeni bir çalışma daha yapıldığında ve bu 3 kanıt birbirine bağlandığında biliminsanları şok olmuşlar. eğer duygularimız dna'mızı etkiliyorsa, dna'miz da etrafımızdaki dünyayı sekillendiriyorsa, duygularımız gerçekliği fiziksel olarak da şekillendiriyor demektir. ayrıca dna'mızla zaman ve mekanın ötesinde de bağlantılıyız ve duygularımızı seçerek gerçekliğimizi de seçmiş oluyoruz.

bilim içinde yaşadigimiz evren hakkında insanı dumura uğratan bazı gerçekleri kanıtlamis durumda. tüm yapmamız gereken noktaları birleştirmek.

kaynak:

https://www.lifecoachcode.com/…tion-shapes-reality/