Efsane Anime Death Note'un, Ağustos'ta Netflix'te Yayınlanacak Filminin İlk Fragmanı

Death Note'u özleyen anime severler için Netflix, 25 Ağustos'ta bir güzellik yapacağını açıkladı.

filminin yapıldığından haberim bile yoktu ama az önce izlediğim fragmana bakarak söylüyorum ki hiç fena gözükmüyor. öyle düşük bütçeli bir şey gibi de durmuyor. izlenir bence.

izlediğim tek anime death note'tu. ayıla bayıla izlemiştim zamanında. fragmanına baktım şimdi, izlenebilir gibi duruyor. merakla bekliyoruz. umarım hayalkırıklığı olmaz sevenleri adına.

beni tamamen itti fragman. o nasıl light lo? alman hipsterları gibi. light sınıfın ineği değil miydi, bu çocuk tam bi sünepeye benziyor. neyse, amerikanların her şeye elini sürme merakı giderilsin.

fragmandan görüldüğü kadarıyla tek tatmin eden elma olmuştur, evet. gerisi çok büyük hayal kırıklığı. yani bir death note anime paralelinde bir şey beklemiyoruz lâkin bu kadar da deforme bir fragmanla çıkmayaydınız. izleyecek olan fanatikler umarım hüsrana uğramaz, seversiniz.

yıllar önce kalbimde taht kurmuş light karakterinin içine etmiş gibi görünen bir netflix projesi.

evet, misa ile l de anime versiyonlarından fiziken çok farklılar ama sarışın yerine esmeri oynatınca veya beyaz yerine zenciyi oynatınca bu karakterlerin kişiliğini etkilemez. olsa olsa ufak bir adaptasyon sorunu yaşatır animeyi izlemiş seyirciye.

karakterin doğal görünüşünü değiştirmek bir mesele, tarzını değiştirmek bambaşka bir mesele.

light gibi zeki, inek, içe kapanık, soğukkanlı, ciddi bir çocuk boyalı sarı saçlarla gezdirilirse karakterin stili değişiyor haliyle. bu nedir lisenin party guy'ı, playboy'u, basketbol takımındaki beyinsiz popüler çocuğu gibi? insan azıcık cool bir sosyopat havası verir aktöre. iq'su 80'lerde gezmesi gereken misa bile, light'ın yanında marie curie gibi duruyor.

çok beklentim yok, zaten o kadar bölüm birkaç saate zor sığar. ne kadar başarılı olacak göreceğiz.