Elazığ'da Bıçaklanan Malezyalı Gezginin Kendi Ağzından O An Yaşananlar

Dünya turuna çıkıp Elazığ'da bıçaklanan Malezyalı gezgin Shogan Kameda, bıçaklanma anında neler yaşandığını kendi ağzından aktarmış.
Elazığ'da Bıçaklanan Malezyalı Gezginin Kendi Ağzından O An Yaşananlar

"biliyorum, türkler yemek yemeye karşı nazikler ama bazen dışarıda çamaşır, banyo ve diş fırçalama işlerimi hallettiğimde bana kızıyorlar. türk halkının çoğu, yemek yemeye öncelik vermiş görünüyor ancak temiz olmak benim için her zaman en öncelikli konudur.  

sürekli yollardayım. evim, duşum yok. sadece dışarıda çamaşır yıkayabiliyorum. ancak türkler için halka açık alanda duş almak, diş fırçalamak utanç verici şeyler. bu sebeple bazı türklerle anlaşmazlıklar yaşadım.


o gün, elazığ'a yakın olan sivrice parkı'nda dişimi fırçalıyordum. sonra bir adamın bana dik dik baktığını fark ettim. adamın, diş fırçalamama kızdığını sandım. ona "bana neden uzun uzun bakıyorsun?" diye sordum (bunu sormak benim hatamdı). bir şeyler söyledi ama ne dediğini anlayamadım. 


ona tekrar nazik bir şekilde "affedersiniz, ne dediğinizi anlayamadım. bana neden uzun uzun bakıyorsunuz, sinirleniyor musunuz?" diye sordum. o anda adam hiç tereddüt etmeden büyük bir bıçakla beni kalçamdan bıçakladı. şimdi elazığ devlet hastanesi'ndeyim. ameliyat oldum. üzgünüm, artık iyi bir rapor yazmayacağım. şimdi uyumak istiyorum. hoşça kalın." 

shogan kameda'nın facebook adresi: https://www.facebook.com/shogan.kameda