Emmanuel Adebayor'u Futbolcu Olduğuna Pişman Ettiren Evlerden Irak Ailesi

Ünlü futbolcu Emmanuel Adebayor'un öyle bir ailesi var ki evlerden ırak. Adebayor'a yıllarca inanılmaz şeyler yapmışlar. Adam da en son dayanamayıp resmi Facebook sayfasında içini dökmüş. İşte o post'tan bazı satır başları.
Emmanuel Adebayor'u Futbolcu Olduğuna Pişman Ettiren Evlerden Irak Ailesi
Reuters

ailemi sülük sürüsü mü belli değil.

özet geçiyorum: üşenmedim okudum hemua...

- 17 yaşında ilk profesyonel olduğumda aileme ev yaptırdım.

- 2008'de afrika'nın en iyi oyuncusu ödülünü aldığımda annemi sahneye çağırıp ona herkesin önünde teşşekkür etmiştim.

- kızım dünyaya geldiğinde ilk iş annemi aradım ama telefonu suratıma kapadı.

- sonra anneme iş kursun diye para gönderdim.

- iki yıl önce 1,2 m dolara ev aldım. ablama ve erkek kardeşime de oturabileceklerini söyledim. birkaç ay sonra tatilden dönünce eve uğrayayım dedim, bir de ne göreyim. ablam 15 odalı evi başkalarına kiraya vermiş erkek kardeşimi de evden kovmuş. kendisinden açıklama istediğimde bana bir sürü hakaret etti. annemi arayıp durumu izah etmeye çalışırken bir araba hakaret de annemden yedim.

- diğer erkek kardeşim ben monaco'da oynarken benden iş kurmak için para istedi. dünya kadar para verdim ama ortada iş filan yok.

- kardeşim peter hastalanınca derhal togo'ya yanına uçtum ama annem göremeyeceğimi sadece parayı verip gitmemi istedi. verdiğim paranın haddi hesabı yok ama herkes peter için bir şey yapmadığımı söylüyor.

- 2005 yılında ailedeki sorunları çözmek için toplantı yapmak istedim; aldığım cevap herkese ev yaptırıp maaşa bağlamam gerektiği oldu.

"foe ile maç sonu formalarımızı değiş tokuş etmiştik. sahada vefat ettiğinde yıkıldım ve bu formayı güvenli bir yere sakladım. rotimi formayı çalıp sattı." 

şerefsizlikte yeni bir boyut, yeni bir çığırdır.

Adebayor'un isyanının tam metni ise şöyle