Emrah Serbes'in, Evlenmek Üzere Olan Eski Sevgilisiyle Instagram'a Koyduğu Fotoğraf Olay Oldu

Behzat Ç.'nin yazarı Emrah Serbes, dün evlenmek üzere olan eski sevgilisiyle olan fotoğrafını Instagram'da paylaşınca büyük tepki çekti. Önce olayın özetine, daha sonra da Ekşi Sözlük'ten gelen tepkilere bir bakalım.


Emrah Serbes, eski sevgilisiyle gece kulübünde eğlenirken çekildiği bu fotoğrafı dün Instagram hesabından paylaştı.

Eski sevgilim, avukatım, her daim dostum Selin'le Kaliforniya'ya gidip zeki ve zengin bir mühendisle evlenmeden önceki son gecemiz. Onlara ömür boyu mutluluklar, bize yine Hakan Taşıyan, bize yine Gelin Olduğun Gece.

Ancak yüklediği bu fotoğraf büyük tepki çekti ve daha sonrasında Serbes, yüklediği bu fotoğrafın altında konuyla ilgili böyle bir açıklama yayınladı.

Tepkilere daha fazla dayanamayan Serbes, fotoğrafı sildi ve sonrasında böyle bir fotoğrafla olayı noktaladı.

Bu olay Ekşi Sözlük'te de gündem oldu. İşte yazarların Emrah Serbes'e tepkileri...

eski sevgilisinin düğününü gölgede bırakan bencil erkek. aralarındaki bir şaka falan değilse yaptığı gerçekten şımarıklık. julia roberts filminde bile abes duran vaziyetle rol çalmaya çalışarak neden yuva kurmak üzere olan çifti huzursuz ediyor ki...

annem kitaplarının sıkı takipçisiydi. sabah uyanınca göstereceğim bu garipliği. eminim bu hallerinden sonra vazgeçecektir.

hayli iyi yenilmiş bu sefer...

kariyerli ve başarılı bir adam kazanmış yine, belki de en değerlisini almış elinden...

sen, türk roman tarihi' nin gelmiş geçmiş en absürd karakterlerinden birini yarat, romanın filmlere ve dizilere konu olsun, yine de onca zaman taşak geçip yerdiğin "aslında başarı dediğin, kocaman bir balondur" profiline tam uygun bir adam gelsin, alsın götürsün her şeyini...

jilet-kına-sigara üçlüsü önemli değil bence. modifiye arabayı deniz kenarına çekip müziği son ses körükleyen adamla, dünyanın en etkileyici aşk şiirini yazan adamın yaşadığı aşk acısının özü aynıdır. sadece ifade ediş biçimleri farklı.

ama ya işin aslı? vallaha iyi yenilmişsin emrah başgan... belki de işin güzel tarafı bu, en iyi üretenler de yenilenlendir be abi...

zamanında emrah serbes trendine ayak uydurup kendine hayranlık beslemediğim için bir oh çektiren adam.

aynen böyle devam bro.

bu tip paylaşımlar kendisini seven küçük yaştaki insanlar için özendirici olabilir. bunun dışında kendi özelinin bizi ilgilendirmediğini düşünüyorum.

fotoğraftaki kadın yüzünden bu durumda olduğu çıkarımını yapanlar da tam bir mahalle teyzesi kafası. mezar fotoğrafı da var orda ve muhtemelen babası, onun için acı çekiyor olma ihtimali daha az magazinsel olduğu için kimse ihtimal vermemiş sanırım.

emrah serbes'in yarattığı tüm karakterler kendi içlerinde sorunlu ve henüz çözüm bulamamış, hayatın içinden ve hiçbirimize yabancı olmayan tipler. bu tiplerin hepsine kendinden bir parça koyduğunu düşünüyorum. yani paranın onu bozması söz konusu olamaz, en fazla kazandığı parayla ne yapacağını bilmeyebilir. ayrıca yanlış bilmiyorsam, behzat ç.'den kazandığı paranın nerdeyse tamamını alkole harcamıştır.

kendisinin edebi yönü tartışmaya açık olsa da "erken kaybedenler" kitabını yazan birinin bende bitmesi için insanlara zarar verecek çok önemli şeyler yapması gerekir.

emrah serbes kısa zamanda ünlü oldu. ancak bugün geldiği noktada görüyoruz ki bu ün ona fazla geldi. bu popülerliği sürdürecek belli bir altyapı olmayınca da ne yazık ki ortaya böyle sonuçlar çıkıyor...

bir bakıyoruz, içip içip ekranlara çıkıp solculuk oynuyor.


bir bakıyoruz iki sene sadece boksla ilgileneceği için yazarlığı bırakıyor.


bir bakıyoruz, kanal d'ye "korkuyor musunuz" diye tweet atıp daha sonra bu tweeti siliyor. 


son olarak ise bir gece kulubünde, çeşitli anlamlar çıkarmaya müsait bir alt metinle eski sevgilisiyle birlikte fotoğrafını paylaşıyor.

ondan sonra saçma sapan yorumlar gelince de ikinci bir açıklama yapıyor.

gelir. burası türkiye. daha dün cem yılmaz gelen insanüstü rahatsızlık veren yorumlar nedeniyle sosyal medya'yı bıraktı.

sosyal medya'yı bıraksın, kendisini tecrit etsin falan demiyorum. sadece saçmalamasına gerek yok. ancak serbes, bunu saçmalamak için için değil de doğal hali bu olduğu için yapıyor bence.

acı çeken kadınların saçmalıklarına şahit olmuştum da ilk defa bir erkeğin de bu denli saçmalayabileceğini farkettim. duygu barındıran herkes duygusunu dışa vurmada rahat olabilmeli oysaki. şekli bizlere yanlış gelse dahi. ben güzel bulmadım o jiletli resmî mesela . resim emrah serbest'e ait olduğu için değil kim olsa hoş görünmüyor, insanı üzüyor. lakin bu üzücü görüntüyü vermiş olmak o kitapları yazan adamı değiştirmiyor. acıyı yaşayış tarzı beni ilgilendirmiyor, emrah yine aynı emrah gözümde..

Üniversite Tercihi Yapacakların Geleceğini Şekillendirecek Altın Değerinde Tavsiyeler