En Güzel Arayışların İnsanı Olan Başak Burcu Kadınının Özellikleri

Başak burcu kadınının aşk hayatı, özellikleri, hangi burçlarla anlaşıp anlaşmadığı gibi meraklarınız için bilinmesi gerekenleri derledik.
En Güzel Arayışların İnsanı Olan Başak Burcu Kadınının Özellikleri
iStock

Özellikleri nedir?

- ilk kez bir başak kadınıyla karşılaştınız. uzaktan biraz soğuk görünmüş olabilirler. genelde yeni girdikleri ortamda konuşmayı değil, dinlemeyi tercih ederler. bu da, ortamın nabzını ölçüp, şerbetini ona göre ayarlamak ve kendini en güzel şekilde anlatabilme isteklerinden gelir. sanmayın ki az konuşan, sus pus kadınlardır bunlar. samimiyetiniz arttıkça çenesi gitgide düşer ve bir yerden sonra hiç susturamayabilirisiniz.

- arkadaşlarına karşı çok ilgilidir. sevdiği insanlar 'imdat' dedikleri an her şeyi bırakıp yanlarına koşarlar. doğuştan bir şeyleri feda etme, annelik yapma, dert dinleme, baş okşama özellikleri vardır.

- ilişkilerde çok zordur bu kadınlar. 'seviyor muyum ki, sevdim mi ki, bugün sanki aşık oluyor gibiyim de ama yok ya çok sinir biri' gibi kafasında yüz defa fikir değiştirir.
dikkat bak, "kafasında" diyorum. çünkü bu kadınlar kalplerini işin içine pek sokmazlar. ilişkilerini bile mantık çerçevesinde yaşarlar. o yüzden hep kalplerini çarptıracak, mantıklarını devre dışı bıraktıracak erkeği ararlar.

- mükemmeliyetçidirler, evet ama paraya ve abartılı hediyelere hiç önem vermezler. köprüye ışıklarla yazılmış bir evlenme teklifi mi, yoksa en zor anında yanına koşup yanağına bir öpücük kondurması mı, yolda gördüğü bir çiçeği sırf ona benzetti diye koparıp getirmesi mi ya da en sevdiği çikolatayı kendi yemese bile "sen seversin diye aldım" demesi mi daha çok hoşuna gider derseniz, o kesinlikle birinciyi seçmeyecektir.

- inanılmaz kuruntulu, inanılmaz takıntılıdırlar. en ufak şeyleri bile evirip çevirirler. ayrıntılarda boğulurlar. sizin farkında olmadan söylediğiniz bir söz, bir bakış, bir hareketinizi o anında algılar ve olumsuzluklar haznesine kaydeder. bir nevi koleksiyoncudur bu kadınlar. sizi en küçük yapı taşlarınıza ayırıp öyle inceler, tartarlar. ha bu iyi bir özellik mi, değişir.
kuvvetli analiz yetenekleri nedeniyle insanları daha ilk günlerden tanırlar, başlarına ne geleceğini kestirirler, bir sonraki adımları görürler. ama buna rağmen, yaşamak istediklerini yaşarlar. kendilerine göz göre göre zarar veren yine kendileri olduğu için de acı çekerler.

- en çok ihtiyaç duydukları şey; güven, şefkat ve ilgidir.
saçlarını okşayın bu kadınların, göğsünüzde uyutun, sabah öpücüklerle uyandırın, güven aşılayın, ilgisiz bırakmayın, değer verildiğini hissettirin ve asla ama asla saygısızlık yapmayın. o zaman koca bir kaplanın minik bir kedi yavrusuna dönüştüğünü göreceksiniz ve hayatınızda olmadığı kadar rahat edeceksiniz.

zira başaklar gerekli güven ve şefkati görürlerse erkeklerini asla boğmazlar, arkadaşlarına karışmazlar, beni niye aramadın triplerine girmezler, kıskançlık krizleri geçirmezler... istediğiniz her anınızda da sizin yanınızda biterler. anneniz, en yakın arkadaşınız, sevgiliniz, eşiniz, kardeşiniz, sıradaşınız olurlar.

- hayatı planları dahilinde yaşarlar. spontane bir yaşam tarzı benimsemiş , bugün karnımız doydu, yarın ola hayrola diyen insanlar kesinlikle uzak durmalıdırlar. çünkü onlara göre gün içinde, o ay içinde hatta önlerindeki 5 sene içinde yapacakları şey bellidir.
"25 yaşımdan önce evlenmeyeceğim" diyorsa, hayatının erkeğini bile bulsa o yaşına kadar beklemek ister. çünkü her zaman öncelikleri vardır ve herkes sırasını beklemelidir. sanırım bu da tek bencil yanlarıdır.

- okumaya, edebiyata, sanata, güzel şeylere düşkündürler. birlikte olduğu insanların da bu yanlarının kuvvetli olmasını, ona yeni bir şeyler katmasını ister. öğrenmeye açtır.

- fazlaca merhametli, şefkatli ve duygusaldırlar aynı zamanda. iki damla gözyaşına, aç bir hayvana veya sakat bir insana dayanamazlar.

- asla kin tutmazlar ve çabuk affederler. ama bu sizi yanıltmasın, zira hiçbir şeyi unutmazlar. yaptığınız en ufak hatayı ömür boyu hanesinde tutacaktır o. maalesef bu yüzden asla tam olarak geriye dönemezler."unuttum" deseler de , unutmak onlar için dünyanın en imkansız şeyidir.

- çok çabuk sevinir, çok çabuk üzülürler. bazen kendileri bile neden mutsuz olduklarını anlamazlar. öyle anlarda çok da dürüst, gerçekçi olmanızı istemezler, aklınızda bulunsun."her şey düzelecek, yanındayım, aslansın, kaplansın" demenizi beklerler. bir de güzelce sarılırsanız, dünya yıkılsa da, o gülümsemeye devam edecektir.

- fiziksel açıdan biraz etine dolgun kadınlardır. yemeği severler azizim. ama dikkat edin, genelde saf, temiz, bebeksi bir yüz ifadeleri olur. biraz saf ve iyi niyetli olmalarının etkisidir belki de.

- gerçekten severlerse, isteseniz de bırakmazlar. öküz gibi otururlar hayatınızın ortasına. ama dedim ya, o raddeye gelene kadar şeytanları vardır kafasında, bir gün mum ışığında yemek yerken gördüğü bir ayrıntı yüzünden her şeyi bırakıp gidebilir. kayan zemine basmaz başak kadınları. güvende olduklarından emin olmalıdırlar.

son olarak, piç yerine efendi erkekleri seçen kadınlar bunlardır. 18 yaşında da 38 yaşında da bu durum değişmez. eli yüzü düzgün, güvenilir, sevgi dolu erkekler, sabırlıysanız başaklara yönelin derim.

Beyoncé de bir başak burcu kadını.


"aşırı titiz" diye bir laf söylenir başak burcu kadınları için ve bu laf genelde çok derli toplu gibi algılanır

oysa ki bu titizlik daha çok gereksiz takıntı olarak algılanmalıdır. mesela bir kere sağ ayağına giydiği çorabı sol ayaklarına asla giymezler. baş parmakları iz yapar çünkü. veya odalarının çok düzgün olması beklenen başak burcu kadınları son derece dağınık olabilir. fakat çantaları hep aynı yere fırlatılmış olarak bulunur, küllükleri sigaraları ve çakmakları hep aynı yerdedir. bir de garip bir şekilde darmadağın odalarında tek bir toz zerresi bulunmaz. masanın üstünde rastgele duran eşyalar teker teker kaldırılır tozu alınır ve aynı uygunsuz yere bırakılırlar. mutfak ve banyo dışında ev harabe gibi olabilir. ama lavaboda tek tel saç veya tek bir leke bulunmaz. evlerini kendileri dışında kimsenin dağıtmasına katlanamazlar. çok eleştirirler, en çok kendilerini eleştirirler. kıskanç değillerdir, nadiren hırs yaparlar. ama bir şeyi hırs yaptı mı gece gündüz uyumazlar. ama dediğim gibi, nadirdir bu durum. normalde gayet neşeli anlayışlı olabilen başak kadınlarının pms'ken seri katile dönüşmeleri sıkça rastlanan bir durumdur. ayrıca bi ayda 15 kilo verip bir haftada 20 kilo alma yeteneğine sahiplerdir. bunun dışında arkadaşları için çiğ tavuk yerler. kolay kızar, çabuk affederler. zor beğenirler, bir kere birinden hoşlandılar mı çok uzun süre atlatamazlar. çok geniş bir müzik zevkleri vardır ayrıca...

başak burcu kadınları çok sabırlıdır

sabırları taşacak noktaya gelene kadar sessiz sakin, hatta dışarıdan bakıldığında iyi niyeti salaklığa kadar giden bir görünüm sergilerler... siz onları parmağınızda oynattığınızı düşünürken o dingin yüzlerinin arkasında fırtınalar koparır ama fırtınaları içinde hapseder. sadece çok yakın dostlarına yakınır, yakınırken de inanılmaz abartır. her derdi ölümcüldür. bu bazen gerçek de olabilir... sabrının taştığı noktada bulunduğunuz yerden en uzak noktaya gitmelisiniz demektir, çünkü o salak görünen, iyi niyetli sessiz insan aniden içindeki alien'ı ortaya çıkartır. species filmi halt eder. söyleyeceği sözlerle sizi ölmekten beter hale getirir. bir daha yüzüne bakamayacak duruma gelirsiniz. ancak yine de affedebilir. sabrı taşıp da canavarlaşan bir başak kadını inanın sizinle tekrar arkadaşlık edecektir. canavarlaşması içindeki birikenleri artık tutamamasından kaynaklanır. eğer sabrını onun sizi affedemeyeceği bir şekilde taşırdıysanız o sessizce ortadan yok olur. ve sizi yok sayar. o sizin için ölmüştür, siz ise zaten onun için hiç yaşamadınız...

En Karmaşık Duyguları En Net Şekilde Yaşayabilen Boğa Burcu Kadınının Özellikleri

Aynı Anda Hem Plancı Hem de Esrarlı Gözükmeyi Başaran Oğlak Burcu Kadınının Özellikleri