En İyi Kısa Film Oscar'ını Kazanan Yapım The Neighbor’s Window ve Diğer Adaylar

92. Oscar Ödülleri (Oscar 2020) sahiplerini buldu. The Neighbor’s Window'un kazandığı En İyi Kısa Film dalında birbirinden iddialı işler vardı.
En İyi Kısa Film Oscar'ını Kazanan Yapım The Neighbor’s Window ve Diğer Adaylar

bence oscar'ın en güzel ödüllerinden birisi en iyi kısa film ödülü. bu kadar kısa sürede bu kadar yoğun duygular verebilmek, güzel kurgular yapabilmek başlı başına bir sanat. hepsi birbirinden muhteşem olan en iyi kısa film dalında yarışan 5 film:

(videolar ingilizce altyazılıdır)

1. brotherhood - meryam joobeur ve maria gracia turgeon

evin babası mohamed, en büyük oğlu malek gizemli genç karısıyla tunus'un kırsalına döndüğünde derinden sarsılır ve büyük bir şüpheye düşer... yıllar sonra gerçekleşen buluşma duygusal karmaşıklıklara ve geçmiş yaralar trajik sonuçlara yol açar.

2. nefta football club - yves piat ve damien megherbi

güney tunus'ta, futbol taraftarı iki kardeş, cezayir sınırındaki çölde kulaklık takıp müzik dinleyen bir eşeği far keder. ve bu eşeğin ne taşıdığından habersiz kardeşler, eşeğin taşıdığı şeyi bulunca yaşadıkları yere götürür ve gelişen olaylar.

3. the neighbor’s window - marshall curry (oscar kazanan)

küçük çocukları olan bir çiftin hayatlarının, kendi evlerinden daha çok, sokağın karşısındaki eve girince yaşadıkları duygusal değişmeler.

4. saria - bryan buckley ve matt lefebvre

Yalnızca trailer.

ayrılamaz yetim kız kardeşler saria ve ximena, 41 yetim kızın hayatının büyük bir trajedi ile ateşe atıldığı guatemala'daki virgen de la asuncion yetimhanesinde günlük taciz ve düşünülemez zorluklara karşı savaşıyorlar.

5. a sister - delphine girard

bir acil servis görevlisi kadının, umutsuz bir durumda olan bir başka kadından çağrı aldığında tüm profesyonel becerilerinden faydalanma çabası.

Parazit, Nasıl Oldu da İngilizce Olmadığı Halde "En İyi Film" Ödülünü Alabildi?

Sizi Derin Düşüncelere Bırakarak Zihninizi Açacak Yaratıcı Kısa Filmler