En Karmaşık Duyguları En Net Şekilde Yaşayabilen Boğa Burcu Kadınının Özellikleri

Boğa burcu kadını nasıl bir insan profildir, aşk ve cinselliğe yaklaşımı nasıldır? Hangi burçlarla anlaşır? Sözlük yazarlarının yorumlarıyla inceliyoruz.
En Karmaşık Duyguları En Net Şekilde Yaşayabilen Boğa Burcu Kadınının Özellikleri
iStock

Özellikleri nedir?

boğa burcu kadınları, çok fazla yumuşak görünen kadınlardır. onlara bağırırsınız, ses etmezler; kapris yaparsınız, ağlarlar üzülürler ama affederler; üstelik inanılmaz güçlü dostluk bağlarıyla sizi sararlar. o kadar sıkı sararlar ki bazen boğulursunuz, çok fazla severler, çok şımartırlar. bir süre sonra bu hep böyle gidecek gibi gelir size. sıkılırsınız bu kadar ilgiden. bir de o kadar yumuşak başlıdırlar ki hani itseniz de geri dönebilirsiniz istediğiniz zaman, gibi gelir.

tabi, o öyle değildir.

venüs gizler öfkelerini, onlardan bile. uzun süre boyunca, siz aksi yönde çok zorlayana kadar sizi sevmeye devam ederler. ama her şeyin bir sınırı vardır, onun sabrının bile. katlanamadığı şeylerden birincisi yalandır. yalan söylerseniz sabırlı davranmayabilir. ikincisi ikiyüzlülüktür, entrikadır. çok dürüsttür boğa kadını, dayanamaz entrikaya. sırf bu nedenle bile olsa akrep erkeğiyle aralarındaki müthiş çekime rağmen genellikle mutlu olamazlar.

diyelim ki azimli bir insansınız, veya bir takım ruhsal sorunlarınız var ya da sadece sıkıldınız, böyle bir arkadaş istemiyorsunuz.

birinci etap yalan söyleyin. bunun kışkırtmayacağı bir boğa insanı bulamazsınız. çok güçlü ikizler etkisi alanlar bile ancak yalan söyler, ama kendilerine söylenmesine tahammül edemezler.

sonrasında bir şekilde ikiyüzlü davranın, incitin duygularını. o kadar incitin ki sevgisinin karşılıksız olduğuna inansın. burası çok zor yalnız, sabit fikirlidirler. onlar birini severse bunun asla değişmeyeceğine ve hep karşılıklı olduğuna inanırlar. yani çok zorlu bir ikna süreci sizi bekliyor.

size verdiği sırlarla başlayabilirsiniz. ama daha etkilisi bu sırları doğrudan değil yalanlarla karıştırarak anlatmanızdır.

örneğin, "şu çocuk benden hoşlanmıyordur umarım, hoşlanıyorsa çok kötü olur, ben onu hiç istemiyorum" sözünü başkalarına "düşünsene, şu çocuğa bile yavşıyordu" şeklinde iletirsiniz. harikasınız.

uzun bir süre yeterince çaba gösterirseniz size olan sevgisini öldürürsünüz. ne kadar güçlü bir sevgi olmuş olursa olsun. ne kadar büyük bir bağlılığı da olsa bir noktada geri dönecektir.

işte o noktadan önce emin olmak gerekir, bu insandan gerçekten kurtulmak istiyor musunuz? çünkü sabit fikirlidir işte, gittiğinde geri dönmez.

ondan sıkıldınız, değişiklik arıyordunuz, bir iki hareketi sizi rahatsız etti ve bu başarılı planla onu kaçırdınız. muhteşem. ama geri alamazsınız.

boğa inadını bir kez kırabilirsiniz. ikinci şansı vermezler.

kötü niyetten değildir. sadece çok zor güvenen bir burçtur, o kadar pozitif ve olumlu görünmesine rağmen. aslında içten içe çok korkar, terk edilmekten, aldatılmaktan. bu nedenle çok az insanı çok yakınına alır. eğer siz de onlardan biri idiyseniz, ve gittiyseniz, içi kan ağlasa da sizi unutacak ve devam edecektir. hayat devam ediyor diye değil. o sevdiği hiçbir şeyi hayata feda etmez. sizi unutur. çünkü sizi artık sevmiyordur.

bir insanın içindeki sevgiyi öldürmek zorlu ve insanlık dışı bir mücadeledir. yine de tebrik ederiz. artık her telefonunuza ne kadar meşgul olursa olsun yanıt vermeyecek, sizin için hayatındaki diğer herkesi ikinci plana atmayacak, sırf siz mutlu olun diye pasta yaptırmayacak size doğum gününüzde, sizi sevmeyecek artık. can sıkıntınız geçmiştir muhtemelen, daha eğlenceli bir hayata adım atıyorsunuz...


Aşk hayatı nasıldır?

konu aşk olduğunda boğa kadınının her şeyden önce karşısındaki erkeğe güvenmesi gerekir. erkek güvenini kazandıktan sonra boğa kadını çok sever, deli gibi bağlanır, onun olmadığı bir dünya düşünemez ancak sınırları zorlandığında ve özellikle beklediği ilgi verilmediğinde bir anda soğur ve o sevgiden eser kalmaz. zamanında her şeyini vermeyi göze aldığı erkek artık bir hiçtir onun için.

doğal bir cazibeye sahiptir. hiçbir şey yapmadan, hatta zaman zaman kendisinin de anlayamadığı şekilde bütün ilgiyi üzerine çeker. cinselliğe çok düşkündür ve bu konuda özel bir yeteneği vardır. baştan çıkarmayı çok iyi bilir ve baştan çıkardığı erkek kesinlikle pişman olmaz.

içinde çocuksu, en basit şeylere bile inanmaya hazır bir yan bulunsa da aslında çok zekidir ve bundan gurur duyar. ancak zekası küçümsenir ve basit oyunlarla kandırılmaya çalışılırsa meşhur siniri devreye girer, bunu yapan kişiyi pişman eder.

insanlara güvenmesi zordur ve güvenene kadar kimseyi yakınına sokmaz. önce izler, tanır, sonra arkadaş olur. rahat hissetmediği ortamlarda çok ukala, soğuk bulunabilir ancak sevdiği insanların arasında bambaşka olur. gülmeyi de güldürmeyi de çok sever ve çoğunlukla arkadaş ortamının hem gizli lideri hem de neşe kaynağıdır.

Final yorumu

bütün özellikleri boğanın ağır ve hantal görünüşü arkasına saklanmış olan kadınlardır.

uysal gözükürler öfkeleri saklanmıştır, tembel gözükürler neler yapabilecekleri saklanmıştır, mesafeli görünürler tutkuları, ne kadar ateşli olabilecekleri saklanmıştır.

Kendisini Ağlarken Göremeyeceğiniz Aslan Burcu Kadınının Özellikleri Nedir?

Aynı Anda Hem Plancı Hem de Esrarlı Gözükmeyi Başaran Oğlak Burcu Kadınının Özellikleri