En Sahici Hüzünlerin Dizisi Rick and Morty'deki En İyi Konuk Sanatçı Performansları

İnsanın en derin hüzünlerini, gerçek olduğuna üzüleceğimiz kadar sahici bir şekilde işleyen, bunu da bilim kurgunun en eğlenceli halleriyle anlatan dizi Rick and Morty'de bugüne kadar pek çok konuk sanatçı performansı izledik. En akılda kalıcı olanlarını Sözlük yazarı "hoppadanak" derlemiş.
En Sahici Hüzünlerin Dizisi Rick and Morty'deki En İyi Konuk Sanatçı Performansları
Adult Swim

bugüne kadar pek çok başarılı sanatçının konuk olduğu dizidir rick and morty. bazılarını sesini duyunca hemen tanıyoruz, bazılarını da öğrenince "aa bu muymuş bunu seslendiren" şaşkınlığını yaşıyoruz.

geriden başlayıp 1 numaraya doğru sayalım:

10) werner herzog - shrimply pibbles (interdimensional cable 2: tempting fate: sezon iki, bölüm sekiz)

evet, sinemanın en deli isimlerinden olan yönetmen herzog, jerry'nin penis-vajina muhabbetine girdiği bölümde yaşlı insan hakları lideri shrimply pibbles'ı seslendirmiş. duyunca tanıyamamıştım valla, ki aktör değil de yönetmen olduğu için sesini hiç duymamış olmam garip değil sanırım.

9) rich fulcher - king flippy nips (something ricked this way comes: sezon bir, bölüm dokuz)

ingiliz asıllı amerikalı komedyen fulcher ülkesinde tanınan bir isim. daha çok ingiliz tv dizisi the mighty boosh ve amerikan yapımı jon benjamin has a van dizisindeki rolleriyle tanınıyor. artık rick and morty'nin klasikleşmiş catchphrase'lerinden olan “pluto’s a fucking planet, bitch!” sözü de bu bölüm itibari ile kendisine ait.

8) alfred molina - şeytan (something ricked this way comes: sezon bir, bölüm dokuz)

hemen söyleyeyim, alfred molina'yı en çok spider-man 2'deki doktor ahtapot rolüyle tanıyoruz. rick'in, şeytanın ücretsiz verdiği tılsımlı eşyaların efsununu kaldırarak yine ve yine akıl tutulması yaşattığı bölümde de şeytanı mükemmel ötesi seslendirmişti molina.

7) keegan-michael key - fourth dimensional being (a rickle in time: sezon iki, bölüm bir)

rick ile torunları summer ve morty'nin zamanı zaptedemeyip binbir farklı zaman çizgisine ayrıldıkları bölümde amerikalı aktör key'in performansı baya baya eğlenceliydi.

6) matt walsh - sleepy gary (total rickall: sezon iki, bölüm dört)

ailenin reisi jerry'nin (bence dizinin içinde yeterince hakkı verilmeyen) içine düştüğü duygusal boşlukları eğlenceli şekilde işleyen bölümde sleepy gary'yi walsh seslendirmiş. 90'ların başarılı komedi gruplarından upright citizens brigade'ın kurucularından olan walsh, conan'ın eski şovunda, the daily show'da ve bir sürü komedi filminde yan rollerde gözüktüğü için gözünüz bir yerlerden ısırıyordur. gary de inanılmaz bir komedi unsuruydu mevzubahis bölümde.

5) keith david - abd başkanı (get schwifty: sezon iki, bölüm beş)

konunun galaksilerarası bir yetenek şovu olmasıyla daha başından tavlamıştı bizi bu hikaye ve en ünlü bölümlerden biri şu anda (dizinin ünlü olmayan bölümü var mı ki?). "show me what you got" repliğiyle akıllarımıza kazınan dizinin güzel yan karakterlerinden abd başkanını armageddon filmindeki sinir general olarak tanıdığımız keith david seslendiriyor. kendisi aynı zamanda disney'in hercules animasyon filminde apollon'u, spawn the animated series'te de spawn'ı ve call of duty modern warfare 2'de sergeant foley'i seslendirmiştir o muhteşem sesiyle.

4) john oliver - dr. xenon bloom (anatomy park: sezon bir, bölüm üç)

rick'in bedenler içine parklar kurarken fikir dayanışması yaptığı kankası doktor xenon bloom'u hemen farkedilen o ingiliz aksanıyla oyuncu john oliver seslendirmiş.


3) christina hendricks - unity (auto erotic assimilation: sezon iki, bölüm üç)

rick'in aşk hayatının seri içinde en güçlü şekilde vurgulandığı bölümde muhteşem düşünülmüş "birlik" karakterini christina hendricks seslendirmiş. "o da kim?" diyecek olursanız kendisi bol bol seksi karakterleri canlandırmış bir ablamız hatta 2010'da esquire tarafından dünyanın en seksi kadını seçilmiş. onu daha çok drive, neon şeytan ve mad men'deki rolleriyle hatırlıyoruz.

2) stephen colbert - zeep (the ricks must be crazy: sezon iki, bölüm altı)

rick'in sırf uzay aracının motoruna yakıt sağlasın diye inşa ettiği uygarlıkların önde gelen bilim adamı zeep xanflorp, the late show'un sunucusu stephen colbert tarafından seslendiriliyor. açıkçası çok da yakışmış colbert'ın o hafif ukala tavırları bu karaktere.

1) jemaine clement - osuruk (mortynight run: sezon iki, bölüm iki)

birinciyi tahmin etmek sanırım diziyi belli süre takip edenler için pek zor olmamıştır. kendi başına harika bir karakter olan osuruğa bir de seslendirdiği eğlenceli şarkıyla hayat veren isim jemaine clement. kendisi flight of the conchords ikilisinden biri. taika waititi'nin what we do in the shadows mockumentary'si ve siyah giyen adamlar 3 olmak üzere epey bir filmde rol almış ayrıca.

kaynak: https://www.pastemagazine.com/articles/2016/01/10-best-guest-stars-from-rick-and-morty.html?p=2